REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda wyprodukowała w Chinach 3 mln samochodów

Skoda świętuje kolejny jubileusz za sprawą trzech milionów wyprodukowanych samochodów na chińskim rynku.

2020-08-18
Skoda Karoq - 3-milionowe auto z Chin Materiały prasowe
Skoda Karoq - 3-milionowe auto z Chin

Rekordowy egzemplarz rynku chińskiego to SUV Skoda Karoq, który zjechał 21 lipca 2020 roku z linii montażowej w Ningbo. Skoda wraz z lokalnym partnerem joint venture produkuje obecnie dziewięć różnych modeli w czterech chińskich fabrykach. Chiny są największym jednolitym rynkiem producenta od 2010 roku.

– Dobrze pamiętam uczucie dumy, które towarzyszyło nam, kiedy z linii produkcyjnej zjechał pierwszy egzemplarz Skody na rynek chiński. Obserwowanie tego wydarzenia stanowiło dla mnie wyjątkowy moment. Cieszę się, że teraz mogę ponownie pogratulować zespołowi wielkiego sukcesu: trzy miliony samochodów wyprodukowanych w Chinach dają trzy miliony powodów do świętowania – mówi dr Michael Oeljeklaus, członek zarządu Skoda Auto ds. produkcji i logistyki. – W imieniu całej rady nadzorczej Skoda Auto chciałbym podziękować wszystkim pracownikom SAIC Volkswagen. Przełomowy moment w produkcji naszych modeli udało się osiągnąć dzięki ogromnemu zaangażowaniu całego zespołu. Razem budujemy pojazdy najwyższej jakości, które spotykają się z bardzo pozytywnym odbiorem klientów – dodaje Oeljeklaus.

– Produkcja i dostawa trzech milionów pojazdów to kamień milowy w rozwoju chińskiego oddziału koncernu. To znaczące osiągnięcie stało się możliwe dzięki naszej wyjątkowej gamie modeli, ścisłej współpracy z partnerem joint venture SAIC Volkswagen, profesjonalnym usługom świadczonym przez dealerów Skoda oraz ogromnemu zaangażowaniu i ciężkiej pracy naszych kolegów. Jesteśmy szczególnie wdzięczni za zaufanie, jakim darzą nas klienci. To dla nich Skoda rozwija swoją ofertę, wciąż uzupełniając ją o jeszcze bardziej inteligentne rozwiązania mobilne – opowiada Dr Ralf Hanschen, prezes Skody w Chinach.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Zobacz także:

Rekordowe wyniki Skody

Na chińskim rynku motoryzacyjnym Skoda była aktywna już w latach trzydziestych XX wieku. W 1936 roku marka miała tam pięć agencji sprzedaży. Pasmo sukcesów rozpoczęło się w 2007 roku, kiedy Skoda powróciła na chiński rynek w ramach współpracy z joint venture SAIC Volkswagen i wystartowała z produkcją modelu Octavia w Szanghaju.

Produkcja Skody w Chinach szybko nabrała tempa: z linii montażowych już w pierwszym roku istnienia fabryki zjechało aż 39 000 samochodów. Między 2008 a 2010 rokiem wyprodukowano 385 000 nowych modeli. W ciągu kolejnych trzech lat liczba wzrosła do 705 000 wytworzonych pojazdów, a w latach 2014-2016 w Chinach zbudowano aż 873 000 egzemplarzy samochodów. Skoda ponownie zwiększyła wydajność swoich fabryk, produkując 953000 pojazdów między 2017 a 2019 rokiem.

Pięć modeli SUV do wyboru

Dziś w czterech fabrykach z myślą o chińskim rynku powstaje dziewięć różnych modeli Skody. Oprócz modelu Octavia, który w Chinach, podobnie jak w innych krajach, cieszy się największym powodzeniem, w Ningbo powstaje również SUV Karoq. Kodiaq wraz z jego wersją typu coupé, Kodiaq GT, montowane są w fabryce w Changsha. Z kolei Rapid oraz Rapid Spaceback zjeżdżają z linii montażowej w Yizheng, a modele Superb, Kamiq i Kamiq GT produkowane są w Nanjing.

Chiny to jedyny kraj, na którym Skoda oferuje pięć modeli typu SUV. Wśród nich znajdują się warianty coupé – Kodiaq GT i Kamiq GT zaprojektowane specjalnie na tamtejszy rynek. Już od dziesięciu lat Chiny stanowią największy na świecie rynek Skody. Jeden na cztery modele marki sprzedaje się właśnie tam.

Innowacyjne rozwiązania DigiLabów

W kwietniu 2019 roku w Pekinie otwarto DigiLab Skoda Auto, który dołączył do sieci czterech centrów innowacji zlokalizowanych w różnych częściach świata. Instytucje współpracują z lokalnymi start-upami, realizując z nimi wspólne projekty. DigiLaby skupiają się w szczególności na rozwiązaniach z zakresu mobilności i digitalizacji oraz rozwoju i wdrażaniu nowych obszarów biznesowych. Innowacyjne rozwiązania opracowywane przez DigiLaby są przeznaczone nie tylko na rynek chiński, ale także na pozostałe rynki na świecie, na których obecna jest Skoda.

 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 51 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY
ŠKODA MAGAZYN nr 10/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2020

Konstrukcję samochodu projektuje się tak, żeby ten sam model dało się wyposażyć w różne źródła napędu. Dzięki temu nawet popularne modele mogą być oferowane zarówno w wersji spalinowej, jak i hybrydowej czy elektrycznej. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 09/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 09/2020

Skoda Octavia występuje nie tylko w wielu wersjach silnikowych i w kilku odmianach wyposażenia, ale także jako model o bardzo różnym charakterze i zastosowaniu – w rodzinie Octavii znajdziemy modele iV, RS, Scout i wiele więcej. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 08/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 08/2020

Fotele w samochodzie nie służą jedynie do siedzenia. Wraz z rozwojem techniki są wyposażane w coraz więcej nowoczesnych rozwiązań – mają funkcje masażu, wentylacji i aktywnie dbają o bezpieczeństwo podróżnych. czytaj dalej >>