[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Skoda znów z rekordowym wynikiem

Skoda nie zwalnia tempa. W oczekiwaniu na prezentację modelu Scala producent chwali się świetnymi wynikami sprzedaży.

MS 2018-11-02
Skoda Kodiaq Laurin&Klement Skoda Kodiaq Laurin&Klement

Po trzecim kwartale Skoda zwiększyła liczbę dostaw o 7,8 proc. w porównaniu z poprzednim rokiem, osiągając rekordowy wynik 939 100 dostarczonych pojazdów. Przychód ze sprzedaży wyniósł 12,6 mld euro i był najwyższym rezultatem po trzech kwartałach roku w historii Skody.

Inwestycje w rozwój portfolio marki i innowacje z zakresu elektromobilności oraz wzrost kosztów utrzymania pracowników, nie przeszkodziły w utrzymaniu zysku operacyjnego na wysokim poziomie 1,1 mld euro.

Do końca września przychody marki Skoda wzrosły o 2,1 proc. w stosunku do 2017 roku i wyniosły 12,6 mld euro. Pomimo spadku o 10,2 proc., zysk operacyjny utrzymał się na wysokim poziomie 1,1 mld euro. Zwrot ze sprzedaży zmniejszył się w porównaniu z analogicznym okresem w poprzednim roku i wyniósł. 8,6 proc. (9,8 proc. w 2017 roku).

- Kluczowe dla sukcesu i bardzo dobrych wyników Skody jest efektywne zarządzanie kosztami i skuteczna strategia sprzedaży. Nowe, restrykcyjne regulacje dotyczące emisji zanieczyszczeń mają jednak bezpośrednie odzwierciedlenie w wynikach marki i stanowią wyzwanie dla całej branży motoryzacyjnej. Inwestowanie w rozwój oferty modelowej, innowacje z zakresu elektromobilności i nowoczesnych technologii oraz wzrost kosztów pracy to potencjalne czynniki utrudniające utrzymanie dobrych wyników finansowych. Aby temu przeciwdziałać, Skoda wprowadziła program mający na celu poprawę wyników – komentuje Klaus-Dieter Schürmann, Członek Zarządu ds. Finansów i IT.