[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Studenci Skody pracują nad nowym prototypem

Akademia Skody to projekt, który zapewnia rozwój wykwalifikowanej kadry pracowników. Co roku studenci pracują nad niezwykłym prototypem Skody.

2020-03-17
Studenci Skody budują prototyp własnego projektu Studenci Skody budują prototyp własnego projektu

Studenci powstałej w 2013 roku Akademii Skody, działającej przy fabryce w Mladá Boleslav, mają niepowtarzalną możliwość wzięcia udziału w corocznym projekcie Student Concept Car i pracy nad stworzeniem autorskiego modelu Skody wspólnie z ekspertami marki. Edukacja przyszłych oraz aktualnych pracowników jest jednym z priorytetów strategii personalnej producenta.

Każdego roku uczniowie szkoły Skody budują swój pierwszy pojazd, oparty o podzespoły istniejących modeli marki. Dwa lata temu na warsztat wzięli model Karoq i przerobili na bardzo efektowny kabriolet – Skodę Sunroq. W zeszłym roku obiektem przeróbek była Skoda Kodiaq, a celem zrobienie z niej pick-upa.

Zamów e-wydanie i czytaj "auto motor i sport" bez wychodzenia z domu!

Student Concept Car - wyjątkowy projekt Akademii Skody

Od 2013 roku Skoda daje uczniom możliwość zaprojektowania i wykonania pojazdu koncepcyjnego w oparciu o jeden z modeli marki. W ubiegłym roku uczniowie stworzyli pojazd o nazwie Mountiaq, dwudrzwiowego pick-upa na bazie SUV-a Kodiaq.

Prace nad tegorocznym modelem trwają, a efekt zostanie zaprezentowany podczas specjalnej premiery w czerwcu bieżącego roku. Projekt stanowi wyjątkową okazję dla początkujących projektantów, mechaników i techników. To nie tylko świetna zabawa i ekscytujące przeżycie, ale też cenne doświadczenie zawodowe i możliwość nauki od najlepszych specjalistów Skody.

Zobacz także: Skody, które nie weszły do produkcji

Studenci Skody budują prototyp własnego projektu Studenci Skody budują prototyp własnego projektu

Wsparcie młodych specjalistów i managerów

Skoda stawia duży nacisk na rozwój kompetencji managerskich swoich pracowników. Akademia kształci a następnie wspiera dalszy rozwój młodej kadry kierowniczej na wszystkich poziomach.

Doskonale wyszkoleni specjaliści są cennym zasobem, dlatego Skoda kładzie nacisk na jakość szkoleń w akademii stale poszerzając ofertę programową, ale także konsekwentnie realizuje projekty edukacyjne, w tym również projekt Student Concept Car, promujące młode talenty.

Studenci pracują nad projektem przez cały rok, nie tylko doskonaląc swoje umiejętności techniczne, ale także ucząc się współpracy w zespole. Motywacja, kreatywność i niesztampowe pomysły młodych uczestników projektu są dla Skody nieocenione. Dzięki prowadzeniu takich projektów marka zyskuje doskonale wyszkolonych specjalistów, którym po ukończeniu kursów oferuje współpracę.

- Dzięki naszym programom szkoleniowym i edukacyjnym promującym pracę w zespole, wymianę pomysłów oraz zastosowanie innowacyjnych technologii możemy sprostać wyzwaniom rynku motoryzacyjnego. Wiemy, że silna firma to świetnie przygotowani zawodowo i zaangażowani pracownicy, dlatego od kilku lat inwestujemy czas i środki w Akademię Skody, by być gotowym także na te wymagania, z którymi zmierzymy się w przyszłości – komentuje Alois Kauer, nowy dyrektor Akademii Skoda i patron projektu Student Concept Car.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Studenci Skody budują prototyp własnego projektu Studenci Skody budują prototyp własnego projektu

Lider w specjalistycznej edukacji zawodowej

Wysoki poziom nauczania oraz możliwości dalszego rozwoju po ukończeniu edukacji to priorytety strategii personalnej Skody. W latach 2013-2019 marka zainwestowała około 320 milionów koron czeskich, aby rozszerzyć istniejące programy szkoleniowe i zmodernizować instytucje edukacyjne.

Producent przywiązuje dużą wagę do wiedzy specjalistycznej w połączeniu z miękkimi kompetencjami, na przykład w dziedzinie pracy zespołowej. W ten sposób przygotowuje uczniów do wejścia w życie zawodowe i rozwój kariery.

Akademia Skody dysponuje najnowocześniejszym sprzętem, korzysta z technologii wyznaczających trendy w dziedzinie mechaniki i inżynierii elektronicznej oraz zapewnia wykwalifikowaną kadrę ekspertów. Przywiązuje również dużą wagę do strony praktycznej, umożliwiając uczniom m.in. odbycie znacznej części zajęć praktycznych w przyszłych miejscach pracy.

Dzięki temu absolwenci znają już wszystkie aspekty produkcji pojazdów i są dobrze przygotowani do podjęcia pracy w jednym z nowoczesnych zakładów produkcyjnych. Dzięki rozbudowanej ofercie szkoleniowej oraz konsekwentnie prowadzonej strategii personalnej Skoda jest pionierem w zakresie specjalistycznej i profesjonalnej edukacji.

Zobacz także: elektryczny ID.3 to początek wysypu premier VW

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 46 300 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

ŠKODA MAGAZYN nr 06/2020

Dziś niemal każdy producent oferuje auta z napędem hybrydowym plug-in. Nie tylko zwykłe modele, ale również usportowione. Jaką korzyść daje hot hatchowi wsparcie elektronów? czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 05/2020

Kiedyś samochód miał co najwyżej klakson czy wycieraczki, dziś naszpikowany jest elektrycznymi odbiornikami i czujnikami, przez co pod skórą ma kilka kilometrów okablowania. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 04/2020

Jak przez 125 lat zmieniły się samochody? Diametralnie. Najlepszy przykład – dotąd wlewaliśmy do baku benzynę lub olej napędowy, ale dziś coraz częściej podłączamy auta do gniazdka. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 03/2020

Nazwa Monte Carlo znaczy wiele dla Skody – teraz trafia ona również do najnowszego crossovera, modelu Kamiq. Auto wyróżnia się zadziorną stylizacją. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 02/2020

Coraz większa liczba samochodów o wysokich osiągach jest napędzana hybrydowymi układami napędowymi. Dziś ta technika pojawia się nawet w usportowionych kompaktach. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 01/2020

Czy dziś lepiej wybrać samochód hybrydowy czy elektryczny, a może jednak coś pomiędzy nimi, czyli hybrydę typu plug-in? czytaj dalej >>