[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Tysiąc zamówień na Skodę Karoq w Polsce

Skoda zebrała już w Polsce pierwszy tysiąc zamówień na nowego SUV-a, model Karoq. Auto w bogato wyposażonej wersji Ambition kosztuje od 87 900 złotych.

MS 2018-01-31
Skoda Karoq Skoda Karoq

Skoda ma z pewnością materiał na kolejny bestseller. Po raptem kilku tygodniach obecności na polskim rynku, nowy kompaktowy SUV Karoq zebrał już pierwszy tysiąc zamówień.

- Tysiąc pierwszych zamówień zebranych w tak krótkim czasie, jeszcze zanim model na dobre pojawił się na naszych drogach, to imponujące osiągnięcie, na które stać niewiele marek na polskim rynku – mówi Dariusz Brodnicki, dyrektor sprzedaży marki Skoda w Polsce.

Skoda Karoq to sporo mniejsza siostra Skody Kodiaq. Mimo różnicy w wielkości, podstawowe wersje wyposażenia obu modeli Skody dzieli zaledwie 4,5 tys. złotych. Bazowy Kodiaq kosztuje obecnie 92 400 złotych, a podstawowy Karoq 87 900 zł. Jak to możliwe?

Po części dlatego, że polski importer zdecydował się, w przypadku Skody Karoq, zrezygnować z poziomu wyposażenia Active, serwując dwie wyższe odmiany - Ambition oraz Style. Skoda proponuje szeroki wybór opcji finansowania samochodu, w których model jest dostępny od 879 złotych miesięcznie.

Skoda Karoq Skoda Karoq

Dużym atutem modelu Karoq jest też potencjalna niska utrata wartości. Według niezależnych badań, Skoda Karoq będzie cieszyć się dużym popytem na rynku wtórnym, gdzie będzie utrzymywała wyjątkowo wysoką wartość. Zależnie od konfiguracji modelu, po trzech latach i przebiegu 45 tys. km ma zachować na polskim rynku wtórnym nawet 65 proc. swojej pierwotnej ceny.

 - Po trzech latach i przebiegu 90 tys. km, Skoda Karoq zachowa około 60 proc. swojej początkowej wartości. W tym samym okresie przy przebiegu 45 tys. km, wartości rezydualne sięgną nawet 65 proc. Są to jedne z najwyższych wyników w segmencie - mówi Dariusz Wołoszka, Specjalista ds. Wartości Rezydualnych w INFO-EKSPERT.

Skoda Karoq Skoda Karoq

Przypomnijmy, że Skoda Karoq miała swoją światową premierę w maju 2017 roku w Sztokholmie. Polska, jako jeden z pierwszych rynków w Europie, przedstawiła cennik modelu już pod koniec września.

Mierzący 4,4 metra długości kompaktowy SUV stawia drugi, po większym SUV-ie Kodiaq, krok w ofensywie Skody w tym rozwijającym się segmencie rynku. Skoda Karoq dostępna jest z szeroką gamą jednostek TSI i TDI o mocy od 115 do 150 KM, które można zestawić ze skrzynią manualną bądź automatyczną DSG. Atutem modelu jest także napęd 4x4.