[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Zespół rajdowy Skoda Polska Motorsport ogłosił skład

Rajdowy Mistrz Polski w klasie Open N został pierwszym zawodnikiem objętym wsparciem nowego zespołu rajdowego Skoda Polska Motorsport.

MS 2018-02-12
Załoga teamu Skoda Polska Motorsport Załoga teamu Skoda Polska Motorsport

Inicjatywa polskiego importera Skody oraz Volkswagen Financial Services, dzięki współpracy z młodymi, obiecującymi talentami, ma na celu promocję rajdów w naszym kraju. Skoda Polska wpisuje się w ten sposób w bogatą historię zaangażowania marki w sportach motorowych.

Skoda Polska Motorsport to nowy projekt polskiego importera marki, który powstał na fali sukcesów globalnego zespołu Skoda Motorsport, aktualnego trzykrotnego mistrza WRC 2. Polski zespół, z pomocą utytułowanej Skody Fabii R5, ma nadzieję nie tylko sięgnąć po najważniejsze tytuły w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, ale i rozpropagować i przybliżyć ten sport Polakom.

Pierwszym zawodnikiem zespołu Skoda Polska Motorsport, wspieranego również przez Volkswagen Financial Services, zostanie 22-letni łodzianin Mikołaj Marczyk. Lepiej znany swoim fanom jako Miko. Marczyk rozpoczął swoją karierę w rajdach samochodowych dopiero w 2016 roku, w błyskawicznym tempie stając się jedną z najlepiej rokujących nadziei polskiej sceny rajdowej.

Skoda Fabia R5 Skoda Fabia R5

Już w swoim drugim rajdzie okręgowym w życiu wygrał klasyfikację generalną, w kolejnych miesiącach dokładając do tego czołowe miejsca w wielu topowych polskich rajdach. Ostatni sezon zakończył z tytułem Rajdowego Samochodowego Mistrza Polski w klasie Open N, jako najmłodszy zawodnik w historii.

Tak zakończył się kolejny rozdział w spektakularnej przygodzie Miko Marczyka ze sportami motorowymi, która rozpoczęła się siedem lat temu podczas przypadkowego przejazdu gokartem. W latach 2013-2015 młody amator trzykrotnie zdobył tytuł Mistrza Polski w kartingu halowym podczas 'Polish Indoor Kart Championships', a następnie awansował do zawodów typu Rallysprint, gdzie także odnosił duże sukcesy.

Teraz Marczyk otwiera kolejny ważny rozdział w swojej karierze, stając się pierwszym zawodnikiem zespołu Skoda Polska Motorsport. Młody kierowca jest pod dużym wrażeniem nowego projektu i wiąże z nim duże nadzieje: "Oprócz jednego z najlepszych samochodów rajdowych ostatnich lat, Skody Fabii R5, będę miał wsparcie także całego sztabu osób – łącznie ponad 20 członków naszego rajdowego zespołu. Moim pilotem w tym sezonie będzie Szymon Gospodarczyk".

Skoda Fabia R5 Skoda Fabia R5

W osiągnięciu celu załodze Marczyk/Gospodarczyk ma pomóc jeden z najbardziej konkurencyjnych samochodów rajdowych ostatnich lat, Skoda Fabia R5. Budowana w Czechach rajdowa konstrukcja dysponuje silnikiem o pojemności skokowej 1,6 litra, który generuje aż 300 KM i przenosi je na wszystkie cztery koła poprzez sekwencyjną skrzynię biegów.

Od momentu debiutu w 2015 roku ten model potwierdził swoją klasę, zdobywając wiele krajowych i kontynentalnych tytułów mistrzowskich, również te najważniejsze – w WRC 2.

Zespół Skoda Polska Motorsport wraz ze swoją Fabią R5 i załogą będzie można zobaczyć w tym sezonie od kwietnia do września podczas całego cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.  Tegoroczne starty Marczyka zwieńczy kończący sezon warszawski 'Rajd Barbórka'.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 37 200 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY