4310 max i 4350 max – nowe nawigacje NAVIGON

Nawigacja NAVIGON 4310 max
Nawigacja NAVIGON 4310 max

Jedną z najważniejszych cech nowego urządzenia w portfolio NAVIGON jest funkcja MyRoutes, uwzględniająca indywidualne potrzeby kierowcy i jego styl jazdy. MyRoutes sugeruje najlepszą trasę biorąc pod uwagę nawyki kierowcy oraz okoliczności podróży, takie jak dzień tygodnia czy pora dnia.

Oprócz trasy zalecanej jako najdogodniejsza, urządzenie sugeruje także maksymalnie dwie trasy alternatywne.

Funkcja TMC Routing również pozwala na elastyczne dobieranie trasy. Kiedy urządzenie otrzymuje informacje o zakorkowanej ulicy, wyświetla alternatywną trasę, omijającą korek, a także wylicza szacunkowy czas dotarcia do celu i odległość. Kierowca może skorzystać z sugestii albo kontynuować jazdę obraną trasą, ponieważ w danej sytuacji może sobie pozwolić na małą stratę czasu.

Jeżeli w trakcie jazdy kierowca będzie chciał zatrzymać w warsztacie albo w restauracji, opcja POI-Click dostarczy mu użytecznych informacji na temat wybranego miejsca. System wyświetla też informacje związane z miejscami wartymi odwiedzenia, w tym dane adresowe i godziny otwarcia - wystarczy kliknąć, aby dowiedzieć się, jak bezpośrednio dotrzeć do żądanej lokalizacji.

W razie sytuacji awaryjnej w trakcie podróży, wymagającej pomocy policji czy służb medycznych, funkcja Emergency Help w ciągu kilku sekund wyświetli niezbędne dane kontaktowe i pokieruje do celu.
Funkcja Rzeczywistego Wyglądu Skrzyżowań (Reality View Pro) realistycznie oddaje sytuację na skrzyżowaniach i zjazdach z autostrad, a ulepszony Asystent Pasa Ruchu (Lane Assistant Pro) podpowiada, który pas jezdni trzeba zająć przed kolejnym skrzyżowaniem, podpowiadając trzy kolejne manewry.

Nowa funkcja MyReport to z kolei narzędzie informacji zwrotnej. Użytkownik może zapisywać w pamięci urządzenia zauważone zmiany w nazwach ulic, nowo wprowadzone limity prędkości czy ślepe uliczki, a po skończeniu podróży wysyłać te informacje do ekspertów z firmy NAVTEQ za pomocą aplikacji NAVIGON Fresh. Informacje po sprawdzeniu są włączane do nowych edycji map. Oznacza to, że użytkownicy mają swój wkład w ich aktualizację, co w efekcie daje więcej korzyści wszystkim, którzy uaktualniają swoje urządzenia.

Akumulator nawigacji wystarcza na maksymalnie 3 godziny ciągłej pracy, bez konieczności doładowywania.

Drugi z modeli, NAVIGON 4350 max posiada dwie specjalne funkcje dostarczające użyteczne informacje. Spoken TMC w formie głosowej ostrzega przed miejscami natężenia ruchu na wybranej przez kierowcę trasie, dostarcza też informacji o długości, dokładnej lokalizacji oraz przyczynie korków. Funkcja Text-to-Speech uzupełnia te zindywidualizowane komunikaty dźwiękowe, podając precyzyjne nazwy ulic i zjazdów. Funkcje Spoken TMC i Text-to-Speech można dodać do NAVIGON 4310 max poprzez aplikację NAVIGON Fresh.

Oba modele będą dostępne są już na polskim rynku w cenie 849 PLN za model 4310 max i 899 PLN za model 4350 max.

 

Zobacz również:
REKLAMA