ADAC docenił Michelina

 

Niemiecki Związek Automobilowy (ADAC) oraz jego austriaccy i szwajcarscy partnerzy -Österrechischer Automobil Motorrad und Touring Club (ÖAMTC) oraz Touring Club Suisse (TCS) - przeprowadziły porównawcze testy osiemnastu opon w rozmiarze 185/60 R 14 H i dziewiętnastu opon w rozmiarze 205/55 R 16 W.

W testach sprawdzono pięć głównych parametrów - przyczepność na suchej nawierzchni, przyczepność na mokrej nawierzchni, opory toczenia wpływające na zużycie paliwa, przebiegi oraz komfort jazdy. Wśród opon szczególnie wartych polecenia przez ADAC, opony Michelin okazały się bezkonkurencyjne pod względem przebiegów i oszczędności paliwa - kluczowych czynników dla zredukowania kosztów eksploatacji pojazdu. 

Michelin Energy Saver to opona do samochodów osobowych, która pozwala na zmniejszenie zużycia paliwa o co najmniej 0,2 litra na 100 km i ograniczenie emisji CO2 o 4 gramy na każdy przejechany kilometr. Wśród opon uznanych przez ADAC za szczególnie warte polecenia, Michelin Energy Saver otrzymał notę 0,6 w kategorii "przebieg" (najwyższa możliwa do uzyskania nota to 0,5, a najgorsza to 5,5), zaś następna w kolejności opona uzyskała wynik 1,6.

Opona wysokich osiągów Michelin Primacy HP przeznaczona jest do samochodów o dużej mocy i pojemności silnika. Charakteryzuje się znakomitymi przebiegami, bardzo dobrą przyczepnością na mokrej nawierzchni oraz niskimi oporami toczenia. Wśród opon uznanych przez ADAC za szczególnie warte polecenia, Michelin Primacy HP otrzymał notę 0,9 w kategorii "przebiegi", podczas gdy następna w kolejności opona uzyskała 2,4.

"Nasze opony nie miały sobie równych pod względem oszczędności i przebiegów. To kolejny dowód na to, że zakup opon Michelin to świetna inwestycja" - dodał Tomasz Młodawski z firmy Michelin.

Źródło: Michelin

 

REKLAMA

zobacz galerię

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA