Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Aktywne kocie oczka

System SolarLite Road Stud System SolarLite Road Stud

SolarLite Road Stud to montowane w jezdni znaczniki przypominające popularne "kocie oczka". W odróżnieniu od tych ostatnich, są to elementy aktywne, wyposażone w diody LED, które w nocy wyraźnie wyznaczają pobocze oraz oś jezdni. Elementy, oprócz diody LED, wyposażone są w baterię słoneczną oraz mikroprocesor - są więc samowystarczalne. Ten ostatni zarządza energią "aktywnego kociego oczka" - dwugodzinne naświetlanie światłem słonecznym pozwala na pracę elementu przez 10 nocy.

SolarLite Road Stud może pracować przez od ośmiu do 10 lat, zaś w newralgicznych miejscach może zredukować liczbę wypadków o około 70 procent.

Kierowcy dostrzegają zalety nowej technologii - widoczność zwiększa się z 90 do 900 metrów. Podczas jazdy z prędkością prawie 100 km/h kierowca ma znacznie więcej czasu na reakcję - wydłuża się on z 3,2 sekundy do ponad pół minuty.

www.astucia.co.uk

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  czesto jezdze kompletnie niedoswietlonymi drogami. taki system bylby idealny , nie trzeba montowac bardzo drogich lamp i ich zasilac. takie kocie oczka sa bezobslugowe. czekam z niecierpliwoscia na instalacje tego u nas!
  ~gronka, 2008-09-06 11:19:27
 • avatar
  zgłoś
  swietna sprawa , mama nadzieje ze szybko sie u nas pojawia
  ~farel, 2008-08-22 16:41:18
 • avatar
  zgłoś
  Coraz większa liczba dróg w Wielkiej Brytanii jest bardziej widoczna - a to dzięki badaniom i eksperymentom przeprowadzonym przez firmę Astucia. Rozwija ona bowiem ciekawą technologię nocnego oświetlenia jezdni, która wspiera kierowców wyposażonych jedynie w reflektory samochodu.
  auto motor i sport, 2007-11-27 13:42:54
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij