[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Aktywne kocie oczka

System SolarLite Road Stud System SolarLite Road Stud

SolarLite Road Stud to montowane w jezdni znaczniki przypominające popularne "kocie oczka". W odróżnieniu od tych ostatnich, są to elementy aktywne, wyposażone w diody LED, które w nocy wyraźnie wyznaczają pobocze oraz oś jezdni. Elementy, oprócz diody LED, wyposażone są w baterię słoneczną oraz mikroprocesor - są więc samowystarczalne. Ten ostatni zarządza energią "aktywnego kociego oczka" - dwugodzinne naświetlanie światłem słonecznym pozwala na pracę elementu przez 10 nocy.

SolarLite Road Stud może pracować przez od ośmiu do 10 lat, zaś w newralgicznych miejscach może zredukować liczbę wypadków o około 70 procent.

Kierowcy dostrzegają zalety nowej technologii - widoczność zwiększa się z 90 do 900 metrów. Podczas jazdy z prędkością prawie 100 km/h kierowca ma znacznie więcej czasu na reakcję - wydłuża się on z 3,2 sekundy do ponad pół minuty.

www.astucia.co.uk

REKLAMA

Komentarze

 (3)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA