Aplikacje pomocne kierowcy

Prowadzenie auta i korzystanie z telefonu to nie tylko niebezpieczne połączenie, ale też nielegalne. Nie oznacza to jednak, że urządzenie mobilne ma leżeć w schowku. Smartfon wyposażony w odpowiednie aplikacje może okazać się doskonałym przewodnikiem dla każdego podróżnego.

Aplikacje dla kierowcy

Które aplikacje powodują, że telefon stanie się użytecznym narzędziem w podróży? Na przykład Škoda Service - w aplikacji znajdują się m.in. adresy serwisów ASO wraz z godzinami ich otwarcia, instrukcja obsługi poszczególnych modeli Škody, wskazówki udzielania pierwszej pomocy oraz kontakt do Assistance.

Dzięki trzem sekcjom tematycznym: Mój Serwis, Assistance, Mój Samochód możemy na przykład skontaktować się z wybranym punktem serwisowym, nawiązać kontakt z Assistance czy poznać precyzyjne wyjaśnienie znaczenia lampek kontrolnych.

Kolejna aplikacja to Škoda Drive - dzięki niej mamy pełny przegląd swojej podróży w telefonie. Aplikacja pokazuje podsumowania trasy: wydajność trasy, średnią prędkość, odległość do celu czy zaoszczędzone pieniądze.

Jeśli nasz smartfon jest wyposażony w GPS, warto zainstalować nawigację. Polecamy te darmowe, ponieważ dokładnością nie odbiegają od tych płatnych. Ograniczeniem w korzystaniu z nawigacji może być tylko brak dostępu do internetu, niektóre programy pobierają aktualizacje na bieżąco.

Parkomat – komu nie zdarzyło się nie opłacić miejsca parkingowego, z braku drobnych albo przez awarię parkomatu. Rozwiązaniem jest aplikacja pozwalająca opłacić bezgotówkowo miejsce parkingowe. By to zrobić należy ściągnąć którąś z dostępnych aplikacji np. moBiLet, spersonalizować konto i doładować je odpowiednią kwotą pieniędzy. Płacimy za rzeczywisty czas postoju, warunkiem jest jednak oznaczenie samochodu, tak, by kontroler wiedział, że parking opłacany jest wgraną przez nas aplikacją. Wystarczy za szybą umieścić winietę, której wzór dostępny jest na stronie producenta oprogramowania.

„Przygotowując się do dłuższego wyjazdu, szczególnie gdy jego trasa biegnie przez inne kraje, powinniśmy sprawdzić specyficzne regulacje, które w tych krajach obowiązują. Lepiej wcześniej poznać limity prędkości, dowiedzieć się, jakie powinniśmy mieć dodatkowe wyposażenie w pojeździe czy też poznać zasady korzystania z dróg, zanim za nieznajomość zostaniemy ukarani mandatem. Dostępne aplikacje to Autem za granicę oraz Going Abroad” – mówi Radosław Jaskulski, instruktor ŠKODA Auto Szkoły.

REKLAMA