AutoLinQ czyli Internet na czterech kołach

Continental AutoLinQ
Continental AutoLinQ

Continental pracuje nad opracowaniem platformy sprzętowej i programowej, umożliwiając jednocześnie zewnętrznym firmom prace nad narzędziami i interfejsami programistycznymi (Application Programming Interface - API) dla branży motoryzacyjnej. Otwarta architektura, którą tworzy Continental, ma wykorzystywać Android Market Place oraz inne internetowe ekosystemy.

Continental planuje na początek opracowanie zestawu "podstawowych" aplikacji, które umożliwią kierowcom korzystanie z Internetu w aucie w dowolnym miejscu i czasie.

Wyobraźmy sobie w niedalekiej przyszłości np. samochód, który jest na tyle inteligentny, że potrafi znaleźć przyjaciół z naszej osobistej sieci, wyświetlić ich położenie na wyświetlaczu i poprowadzić nas do nich najkrótszą drogą dzięki informacjom o korkach, przekazywanym w czasie rzeczywistym.

Zastosowanie rozwiązania AutoLinQ umożliwi także właścicielom samochodów monitorowanie i sterowanie określonymi funkcjami swojego auta za pomocą telefonu komórkowego, sprawdzanie stanu pojazdu oraz zmianę niektórych samochodowych ustawień i preferencji za pośrednictwem laptopa lub domowego komputera PC.

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA