AutoMapa 6 już jest

Hołek i AutoMapa
Hołek i AutoMapa

Jedną z ważniejszych zmian jest wprowadzenie systemu AutoMapa Traffic, który wyznacza trasę, informując jednocześnie kierowcę, o której godzinie dotrze on na miejsce mając jednocześnie pewność, że będzie to trasa najszybsza z możliwych.

AutoMapa Traffic to system inteligentny. Z każdym kolejnym dniem i każdą godziną wie więcej nie tylko o statystyce ruchu drogowego, ale również o bieżącej sytuacji na drodze. Dane o natężeniu ruchu gromadzone są już od ponad roku z kilkunastu niezależnych źródeł. Ważną ich część stanowią informacje przekazywane anonimowo on-line przez użytkowników AutoMapy. Dzięki temu, AutoMapa Traffic dysponuje szczegółowym obrazem sytuacji drogowej całej Polski i wie jak zmienia się ruch uliczny w zależności od dnia i godziny naszej podróży.

Użytkownicy AutoMapy posiadający urządzenia z dostępem do Internetu mogą, dzięki AutoMapa Traffic, korzystać zarówno ze statystycznych informacji o ruchu drogowym, jak i danych pobieranych w trybie on-line. Juz wkrótce pojawi się również specjalny program wspomagający szybką wymianę danych z serwerem AutoMapa Traffic dla urządzeń nie posiadających możliwości połączenia z Internetem

AutoMapa 6 działa w oparciu o najdokładniejsze mapy Polski i 44 krajów Europy przygotowane przez firmy Geosystems Polska i NAVTEQ.

AutoMapa 6 to również najbogatsza na rynku baza Użytecznych Punktów (POI). Tak duża liczba punktów (ponad 470 tysięcy) wymagała nowego sposobu ich organizacji. Użyteczne Punkty są teraz prezentowane w formie hierarchicznego drzewa kategorii POI synchronizowanego z serwisem www.Miplo.pl. Cennym uzupełnieniem jest nowa funkcja Miplo Pics, dzięki której możliwe jest wyświetlanie zdjęcia wraz z krótkiem opisem punktu.

AutoMapa 6 pozwala także na konwersję śladu GPS do formatu KML używanego do wizualizacji trójwymiarowych danych przestrzennych m.in. w Google Earth. Kompatybilność z Google Earth jest krokiem w stronę połączenia AutoMapy z popularnymi źródłami informacji przestrzennej oraz internetowymi zasobami serwisów YouTube czy Panoramio.

Program można pobrać ze strony www.AutoMapa.pl

REKLAMA

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA