Becker Traffic Assist Z101 - nawigacja z linii “Z”

Nawigacja Becker Traffic Assist  Z101
Nawigacja Becker Traffic Assist Z101

Zaopatrzono je w 4,3-calowy panoramiczny ekran dotykowy na którym wyświetlana jest mapa w trybie dwu- lub trójwymiarowym. Funkcja podziału ekranu umożliwia jednoczesne wyświetlenie widoku mapy oraz strzałki wskazującej kolejny manewr. Dodatkowo system głosowy "Zakręt po zakręcie" minimalizuje ryzyko pomylenia trasy.

Asystent pasa ruchu pokazuje z odpowiednim wyprzedzeniem przebieg trasy podczas jazdy drogą z kilkoma pasami ruchu oraz w przypadku skomplikowanych zjazdów z autostrady. Daje to kierowcy wystarczającą ilość czasu na ustawienie się na odpowiednim pasie ruchu.

Urządzenie sygnalizuje także obowiązujące w danym miejscu ograniczenie prędkości, które w formie graficznej wyświetlane jest na ekranie. Możliwe jest także ostrzeżenie dźwiękowe, użytkownik sam ustawia poziom przekroczenia, na którym nawigator głosowo sygnalizuje przekroczenie prędkości.

Nawigator Z101 pozwala także na szybkie i wygodne wydawanie komend głosowych w 22 językach.

Traffic Assist Z101 wyposażony został  w 40 map krajów Europy oraz odbiornik GPS SiRf InstantFix II umożliwiający jeszcze szybsze ustalenie pozycji, zaś funkcja TMC pozwala na pobranie w dowolnym momencie aktualnej informacji o sytuacji na drodze oraz uniknięcie zbędnych postojów.

Umieszczone w urządzeniu gniazdo mini USB umożliwia wgrywanie aktualnego oprogramowania oraz pobieranie innych danych z komputera bezpośrednio do nawigatora. Dodatkowo przewód z wtyczką mini USB pozwala naładować akumulator GPS-a przez gniazdo USB na komputerze PC lub notebooku.

Opisywany sprzęt kosztuje 799 zł.

źródło: Harman/Becker

Zobacz również:
REKLAMA