[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
1.0

Byłem świadkiem wypadku. Co robić?

W zeszłym roku na naszych drogach doszło do 383 000 wypadków i stłuczek. Jak się zachować, gdy będziesz świadkiem takiego zdarzenia?  

Anatomia wypadku

Oznacz miejsce wypadku

Gdy zauważysz wypadek, zatrzymaj samochód przed miejscem zdarzenia na tym samym pasie, włącz światła awaryjne i drogowe, aby np. w nocy oświetlić miejsce wypadku. Ustaw trójkąt ostrzegawczy: w mieście tuż za autem, poza terenem zabudowanym – w odległości 50 m, na autostradzie 100 m.  

REKLAMA

Zabezpiecz samochody

Jeżeli inni świadkowie pomagają poszkodowanym („auto motor i sport”, sierpień 2014 r.), Ty zajmij się zabezpieczaniem pojazdów. Wyłącz zapłon i wyciągnij kluczyk. To najprostsze czynności, ale aby wyeliminować zagrożenie pożarem, odłącz klemy od akumulatora – najpierw „+”, później „-”.  

Ugaś pożar

Jeśli spod maski wydostaje się dym, uchyl ją lekko, lecz nie otwieraj całkiem, bo podsycisz płomienie. Wyciągnij zawleczkę z gaśnicy i przez szparę wpuszczaj pod maskę (przez 2-3 s) środek gaśniczy, w kilku miejscach. Zbiornik paliwa jest zabezpieczony, więc auto nie wybuchnie, ale działaj ostrożnie – „ranny ratownik to zły ratownik”.  

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij