[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Ciśnienie w oponach zimowych

Śnieg, lód, niskie temperatury - to czynniki, które znacznie pogarszają przyczepność opon podczas jazdy zimą. Ale ciśnienie w oponach zimowych jest równie istotne.

Czujnik ciśnienia w oponach

Dużo poważniej powinniśmy podejść do stanu naszych opon zimą niż latem. Dlaczego? Ponieważ przy niskich temperaturach ciśnienie dużo szybciej się obniża niż wtedy, gdy za oknem panuje letnia aura. Przy temperaturze 0o C spada ono o 0.2 bara. Gdy jest zimniej, spada jeszcze bardziej. Przy -10C stopniach o 0,3 bara, a przy -20C nawet o 0,4 bara.

Te dane pokazują, że zimą znacznie częściej powinniśmy kontrolować ciśnienie opon zimowych, a w razie potrzeby je dopompować. Jeśli niskie temperatury utrzymują się przez dłuższy czas należy zwiększyć ciśnienie opony o 0,2 bara.

REKLAMA

Najpierw sprawdź na klapce wlewu od paliwa, w schowku, na progu lub słupku, czy przy drzwiach kierowcy, jakie są wartości ciśnienia podawane przez producenta. 

Dlaczego powinniśmy dbać o ciśnienie w oponach? Nieprawidłowa jego wartość skutkuje złą przyczepnością, która jest kluczowa szczególnie podczas trudnych zimowych warunków. Oczywiście prawidłowe ciśnienie powinno iść w parze z dobrymi oponami zimowymi, które nie powinny być starsze niż 7 lat i mieć mniej bieżnika niż 4 mm. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć o oponach zimowych.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij