Clarion MAP790 – nowa nawigacja w segmencie premium.

Nawigacja Clarion  MAP790
Nawigacja Clarion MAP790

Następca modelu MAP780 zyskał przede wszystkim odświeżony wygląd czyli znacznie mniejszą i płaską obudowę z zachowaniem dużego wyświetlacza 4,3 cala ; w dolnej części urządzenia pojawiło się specjalne złącze do opcjonalnej stacji dokującej AC709, która może zapewnić montaż na stałe w samochodzie eliminując konieczność każdorazowego podpinanie do urządzenia kabla z zasilaniem.

Nawigację wyposażono w aplikację Mobile Map bazująca na popularnym w Europie oprogramowaniu iGO8.3. Na ekranie nawigacji pojawiają się duże tablice informacyjne (drogowskazy) przed skrzyżowaniami na głównych drogach i autostradach, a każdy manewr pokazywany jest na mapie za pomocą dodatkowej czarnej strzałki wytyczającej kolejne skręty. Ułatwieniem jest także asystent pasa ruchu dbający o wskazanie właściwego pasa jezdni na większych skrzyżowaniach. W najnowszych mapach 44 krajów Europy, pochodzących od firmy TeleAtlas, znalazły się także budynki wyświetlane w trzech wymiarach, wizualizacje ukształtowania terenu w 3D oraz realistyczne teksturowane widoki najważniejszych budynków. Nowością są również prezentowane w 3D ikony stacji benzynowych.

Syntezator mowy odczytuje nazwy ulic (np.: "za 100 m skręć w lewo w ul. Marszałkowską). Urządzenie przekazuje również informacje o ruchu drogowym, dzięki wbudowanemu modułowi TMC oraz może się pochwalić bardzo bogatą bazą POI (interesujących miejsc).

Dzięki współpracy z portalem Naviextras użytkownicy będą mieli dostęp do map innych państw również poza Europą, jak USA czy Nowa Zelandia, o które będzie można rozbudować urządzenie MAP790, a także zawartości dodatkowej jak dodatkowe punkty POI, budynki 3D czy fotoradary. Za pośrednictwem tego portalu klienci będą mieli również dostęp kwartalnych aktualizacji map z możliwością wyboru regionu, bądź wyłącznie pojedynczych państw. Więcej informacji można znaleźć pod adresem: https://clarion.naviextras.com/.

Model MAP790 posiada moduł Bluetooth, który umożliwia prowadzenie swobodnych rozmów przez wbudowany zestaw głośnomówiący, zarządzanie książką adresową z telefonu komórkowego, ale też powiadamia o nadchodzących wiadomościach SMS. Urządzenie obsługuje także funkcję audiostreaming A2DP i AVRCP.

Istotną informacją dla polskich użytkowników jest fakt, iż nowa nawigacja będzie także dostępna w zestawach z oprogramowaniem AutoMapa Polska XL w wersji 6.0 z najnowszymi mapami naszego kraju.

Clarion MAP790 z oprogramowaniem MobileMap: kosztuje 1299 zł. Za wersję z Automapą XL trzeba zapłacić 1499 zł.

REKLAMA

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA