Co zjeść podczas podróży?

Jeśli w trasie musisz coś zjeść w fast foodzie, nie wybieraj menu na chybił trafił. Zobacz, co jest najlepsze dla kierowcy.  

Kierowca podjeżdżający do fast fooda

Owszem, popularne sieciowe fast foody sprzedają jedzenie przetworzone i tłuste, za to podane w schludnych warunkach i błyskawicznie, co w podróży liczy się szczególnie. Wspólnie z dietetyczką, Katarzyną Biłous, przekalkulowaliśmy potrzeby kaloryczne i odżywcze kierowcy. Skoro siedząc kilka godzin za kółkiem tracisz mniej energii, mniej jej dostarczaj, ograniczając m.in. węglowodany. Liczba kalorii dla jednego posiłku nie powinna przekraczać 350 kcal/3h. Posiłek musi mieć jak najwięcej białka (pozwoli Ci utrzymać koncentrację) i jak najmniej tłuszczu (może wywoływać senność). Zobacz, co najlepiej zjeść w drodze.

KFC 306 kcal
Longer z polędwiczką z piersi z kurczaka nie zawiera bardzo dużo białka, ale kusi niską zawartością tłuszczu. Na uwagę zasługuje też fakt, że to niezmielony, prawdziwy kawałek mięsa.
Białko 12 g
Tłuszcz 10g
Węglowodany 42 g

Burger King 347 kcal
Whoopper Jr. ma więcej tłuszczu niż pozostałe kanapki w tym zestawieniu, ale trzyma się w kalorycznych granicach. Jeśli chcesz zjeść coś z mniejszą ilością tłuszczu, wybierz hamburgera.
Białko 15 g
Tłuszcz 18 g
Węglowodany 31 g

McDonalds 300 kcal
Tu braliśmy pod uwagę Chikkera, Kurczak Burgera i Cheeseburgera. Na korzyść tego ostatniego przemawia największa ilość białka i tłuszcz w dolnych rejestrach naszych wskaźników.
Białko 16 g
Tłuszcz 13 g
Węglowodany 30 g

Subway 300 kcal
Bar obecny na stacjach benzynowych ma kanapki z niższą zawartością tłuszczu. Dodatek pieczonej wołowiny to duży zastrzyk białka. Jeśli chcesz ograniczyć węglowodany, zamień pieczywo na sałatkę.
Białko 24 g
Tłuszcz 4 g
Węglowodany 46 g

REKLAMA