Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Co zrobić, gdy wlejesz złe paliwo

Wlałeś olej napędowy do auta z silnikiem benzynowym albo zalałeś benzyną "ropniaka"? Zobacz, co zrobić w sytuacji wlania złego paliwa do baku.

Paliwo Statoil DieselGold Paliwo Statoil DieselGold

Ryzyko zatankowania oleju napędowego do auta z silnikiem benzynowym jest niewielkie, bo pistolet do jego tankowania ma większą średnicę niż ten do benzyny i nie da się go włożyć do wlewu paliwa. Nie takie paliwo możesz wlać tylko do auta z dieslem. Jeśli szybko odkryłeś pomyłkę, nie ma dramatu. Uzupełnij resztę zbiornika olejem napędowym i w drogę. Awaria silnika i nieplanowany postój Ci nie grożą. Jeśli zatankowałeś cały zbiornik niewłaściwym paliwem, zapalisz silnik i odjedziesz ze stacji benzynowej, ale daleko nie zajedziesz, bo silnik zgaśnie. Musisz wezwać assistance. Mechanik opróżni zbiornik i oczyści układ paliwowy (przewody oraz filtr). Będzie Cię to kosztowało minimum 300 zł plus oczywiście ponowne tankowanie.  

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Prawdę mówiąc ja nie mam takiego problemu i raczej nigdy mieć nie będę. Mieszkam w domu jednorodzinnym i na swojej posesji mam zbiornik z olejem napędowym. Dostaję regularnie dostawy z Eurodorexu i przy mnie wszystko jest plombowane. 

  Gudo, 2015-08-05 15:29:29
 • avatar
  zgłoś
  <p>Czasami zdarzają się pomyłki przy dystrybutorze paliwa na stacji. Chwytasz za "pistolet" z napisem diesel, a cena wydaje Ci się podejrzanie niska. Po chwili dochodzisz do wniosku, że masz silnik benzynowy. Zobacz, co zrobić w takiej sytuacji.</p><br /><br /><a href="/porady/Co-zrobic-gdy-wlejesz-zle-paliwo,19663,1">Zobacz artykuł</a>
  auto motor i sport, 2015-04-30 16:19:05
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij