[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Czy bezpieczne jest korzystanie z zimowych opon latem

Moim zimówkom zostało 4 mm bieżnika, więc nie nadają się już do jazdy po śniegu. Czy mogę je „wykończyć” latem?

Formuła 1 Od 2007 r. wszyscy jadą na takich samych Bridgestone’ach, co eliminuje dużą niewiadomą przy porównywaniu formy zespołów.

Zgodnie z przepisami bieżnik w oponie nie może być niższy niż 1,6 mm, ale nie precyzują one do kiedy można jeździć na oponach zimowych, więc teoretycznie – tak. Trzeba się jednak kierować zdrowym rozsądkiem. Opony zimowe latem nie zapewnią wystarczającego poziomu bezpieczeństwa. Mieszanka stosowana do produkcji gwarantuje ich elastyczność na mrozie, ale w wysokich temperaturach guma robi się miękka, co pogarsza stabilność pojazdu podczas szybkiej jazdy i wydłuża drogę hamowania pojazdu. Jak wykazały badania przeprowadzone przez ADAC, latem samochód jadący na oponach zimowych zatrzymuje się z prędkości 100 km/h nawet 16 metrów dalej niż na oponach letnich. Do tego rozgrzana zimówka staje się mniej odporna na uszkodzenia mechaniczne, więc przetarcie krawężnika, czy wjechanie w dziurę w nawierzchni drogi może się skończyć jej rozerwaniem. I nie zapominajmy o hałasie, jaki generują zimowe opony podczas jazdy – w długiej trasie może być uciążliwy i potęgować zmęczenie kierowcy.

REKLAMA

Radosław Jaskulski, instruktor Szkoły Auto Skody

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij