Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Czy po wymianie żarówki trzeba ustawiać światła?

Wymieniłeś żarówki w lampach? Przy montażu, prawdopodobnie delikatnie zmieniłeś kąt padania światła. Powinieneś to skontrolować.

Otwierane na podciśnienie reflektory Corvetty.

Po wymianie żarówki świateł mijania lub drogowych powinieneś skontrolować ustawienie świateł – jest wielce prawdopodobne, że drobna regulacja będzie niezbędna. Gniazdo żarówki znajduje się przy ruchomym odbłyśniku, a żarówka jest w nim mocowana za pomocą blaszek. Ich odgięcie nierzadko wymaga użycia siły.

Pamiętaj, aby bańki żarówki nie dotykać palcami, bo naturalne tłuszcze rąk niszczą powierzchnię szkła i powodują miejscowe zaćmienia, a to oznacza, że żarówka przepali się szybciej. Aut, w których można samodzielnie wymienić żarówkę jest coraz mniej. Wynika to z ograniczonego dostępu do tylnej części reflektora lub konieczności użycia specjalistycznych narzędzi. W autach z lampami ksenonowymi żarówkę powinien wymieniać mechanik, bo światła ustawia się za pomocą komputera serwisowego.

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Wymieniłeś żarówki w lampach? Przy montażu, prawdopodobnie delikatnie zmieniłeś kąt padania światła. Powinieneś to skontrolować.Zobacz artykuł
    auto motor i sport, 2014-11-18 15:56:08
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij