Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Czy po wymianie żarówki trzeba ustawiać światła?

Wymieniając żarówkę zawsze coś się przekręci, przekrzywi, nawet o kilka milimetrów. Ale to wystarczy, żeby światło raziło innych kierowców. Sprawdź, czy po wymianie żarówki trzeba zająć się ustawianiem świateł.

Test żarówek H4 i H7

Po wymianie żarówki świateł mijania lub drogowych powinieneś skontrolować ustawienie świateł – jest wielce prawdopodobne, że drobna regulacja będzie niezbędna.

Gniazdo żarówki znajduje się przy ruchomym odbłyśniku, a żarówka jest w nim mocowana za pomocą blaszek. Ich odgięcie nierzadko wymaga użycia siły. Pamiętaj, aby bańki żarówki nie dotykać palcami, bo naturalne tłuszcze rąk niszczą powierzchnię szkła i powodują miejscowe zaćmienia, a to oznacza, że żarówka przepali się szybciej.

Aut, w których można samodzielnie wymienić żarówkę jest coraz mniej. Wynika to z ograniczonego dostępu do tylnej części reflektora lub konieczności użycia specjalistycznych narzędzi. W autach z lampami ksenonowymi żarówkę powinien wymieniać mechanik, bo światła ustawia się za pomocą komputera serwisowego.

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Koleżanka magda906 dała artykuł z ciekawego bloga traktującego głównie o oświetleniu samochodowym - sądzę, że warto poczytać zamieszczone tam artykuły. Jeden z nich jest teraz szczególnie na tapecie, tzn. o p[oprawnym ustawieniu świateł przed wyjazdem na wakacje: https://nocar.pl/blog/przygotuj-oswietlenie-swojego-samochodu-na-wakacyjne-wyjazdy/
  Tak jak napisał alek, wielu kierowców nawet nie wie, że coś ma w tym zakresie nie tak ustawione. Dlatego oni tym bardziej powinni co nieco na ten temat poczytać.

  Joseph, 2016-06-14 20:56:53
 • avatar
  zgłoś
  Niby nie ma takiego obowiązku ale sami kierowcy nie zdają sobie sprawy że mają źle ustawione światła. Według mnie duże znaczenie też ma żarówka. Warto zainwestować w te lepsze. ja przerzuciłem się na osram nightbreaker i żałuję że dopiero tak późno. Teraz to dopiero te  światła w moim samochodzie świecą jak się należy :)

  alek, 2016-04-27 21:05:23
 • avatar
  zgłoś
  Nie ma takiego obowiązku,ale jeśli chcesz być pewnien czy nic nie poprzestawiałeś tu znajdziesz wskazówki ,jak samodzielnie poprawnie ustwić światła https://nocar.pl/blog/jak-poprawnie-ustawic-swiatla-mijania-i-drogowe-w-samochodzie/ .

  magda906, 2016-04-26 23:47:51
 • avatar
  zgłoś
  <p>Wymieniając żarówkę zawsze coś się przekręci, przekrzywi, nawet o kilka milimetrów. Ale to wystarczy, żeby światło raziło innych kierowców. Sprawdź, czy po wymianie żarówki trzeba zająć się ustawianiem świateł.</p><br /><br /><a href="/porady/Czy-po-wymianie-zarowki-trzeba-ustawiac-swiatla,19616,1">Zobacz artykuł</a>
  auto motor i sport, 2015-04-27 14:36:17
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij