Czy po wymianie żarówki trzeba ustawiać światła?

Wymieniając żarówkę zawsze coś się przekręci, przekrzywi, nawet o kilka milimetrów. Ale to wystarczy, żeby światło raziło innych kierowców. Sprawdź, czy po wymianie żarówki trzeba zająć się ustawianiem świateł.

Test żarówek H4 i H7

Po wymianie żarówki świateł mijania lub drogowych powinieneś skontrolować ustawienie świateł – jest wielce prawdopodobne, że drobna regulacja będzie niezbędna.

REKLAMA

Gniazdo żarówki znajduje się przy ruchomym odbłyśniku, a żarówka jest w nim mocowana za pomocą blaszek. Ich odgięcie nierzadko wymaga użycia siły. Pamiętaj, aby bańki żarówki nie dotykać palcami, bo naturalne tłuszcze rąk niszczą powierzchnię szkła i powodują miejscowe zaćmienia, a to oznacza, że żarówka przepali się szybciej.

Aut, w których można samodzielnie wymienić żarówkę jest coraz mniej. Wynika to z ograniczonego dostępu do tylnej części reflektora lub konieczności użycia specjalistycznych narzędzi. W autach z lampami ksenonowymi żarówkę powinien wymieniać mechanik, bo światła ustawia się za pomocą komputera serwisowego.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA