[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Czy przegląd przy okazji wymiany oleju u mechanika to konieczność?

Komputer pokładowy w moim nowym aucie wyświetlił informację, że powinienem wymienić olej. Przy okazji w serwisie zrobiono pełny przegląd, kasując 1500 zł. Czy zawsze kiedy będę wymieniał olej silnikowy (np. co roku), będę musiał automatycznie wykonywać kosztowny przegląd? 

Warsztat samochodowy Warsztat samochodowy

Jeszcze niedawno producenci samochodów zalecali wymianę oleju według sztywno ustalonych zasad, np. co 15 tys. km lub co rok. W najnowszych samochodach komputer odczytuje parametry pracy silnika i na tej podstawie wylicza, kiedy należy wymienić olej – zazwyczaj wymiana następuje po 15 tys. km, lecz nigdy nie później niż po 30 tys. km od ostatniej wymiany. W tym wypadku mechanik wymieni tylko olej i filtr oleju. Po przejechaniu większej liczby kilometrów dodatkowo wykonywany jest przegląd całego samochodu oraz wymienia się wszystkie filtry. Producenci określają wartość przebiegu, przy którym trzeba zrobić taki przegląd, ale nie jest to tak sztywne jak kiedyś. Jeśli kierowca przyjedzie na wymianę oleju mając 22 tys. km przebiegu, a przegląd musi być przy 30 tys. km, to mechanicy zapytają go czy chce, aby od razu zrobić mu duży przegląd. Kierowca musi wydać na to zgodę. W książce serwisowej powinna być informacja, co ile kilometrów należy wymieniać części eksploatacyjne. Taką informację można również uzyskać w serwisie. 

REKLAMA

Henryk Mszyca, kierownik serwisu Skoda Gall-ICM

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij