[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.0

Dostałem mandat w pożyczonym aucie - co robić?

Zostałem skontrolowany przez policję, kiedy prowadziłem pożyczone auto – nie miało trójkąta ostrzegawczego i nieprawidłowo działało w nim oświetlenie. Czy policjant miał prawo zatrzymać dowód rejestracyjny i ukarać mnie mandatem?  

Prowadząc użyczony pojazd (służbowy lub z wypożyczalni) to my jako kierowcy jesteśmy odpowiedzialni za jego stan techniczny i wyposażenie. Jeśli budzą one nasze wątpliwości, nie powinniśmy wsiadać za kierownicę. Jeśli świadomie ryzykujemy i poruszamy się niesprawnym lub nieodpowiednio wyposażonym autem, musimy liczyć się z tym, że podczas kontroli drogowej policjant zatrzyma dowód rejestracyjny. Policjant ma też prawo ukarać nas mandatem. To na kierującym samochodem ciąży obowiązek sprawdzenia przed rozpoczęciem jazdy stanu technicznego pojazdu, kompletności jego wyposażenia, ważności badania technicznego i polisy OC. Kierowca powinien się również upewnić, czy posiadane przez niego kategorie prawa jazdy upoważniają go do prowadzenia tego konkretnego samochodu. Brak któregokolwiek z wymienionych dokumentów to powód do ukarania kierowcy kolejnym mandatem.

REKLAMA

asp. Tomasz Słuszniak - specjalista Wydziału Ruchu Drogowego KWP we Wrocławiu

Komentarze

 (4)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij