REKLAMA

Ford jeszcze bardziej bezpieczny

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 58 671 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-4
SPRAWDŹ OFERTY

Poduszki powietrzne pomału wkraczają w każdą wolną przestrzeń samochodu. Najpierw pojawiły się w kierownicach. Potem przed pasażerami na przednich fotelach. Następnie zaczęły wyskakiwać z boków foteli i w postaci bocznych kurtyn, a w międzyczasie zadomowiły się pod kolumną kierownicy. Ford poszedł krok dalej i zapowiada wprowadzenie do swoich produktów poduszek powietrznych w pasach bezpieczeństwa pasażerów tylnej kanapy.

Specjaliści Forda przekonują, że to rozwiązanie łącząc zalety pasów bezpieczeństwa i poduszek powietrznych podniesie poziom ochrony pasażerów w każdym wieku, a szczególnie dzieci, które są zwykle najbardziej poszkodowane w wypadkach.

Podczas uderzenia z przodu lub boku pojazdu, w ciągu 40 milisekund zimny gaz napełnia poduszkę i utrzymuje pasażera w prawidłowej pozycji, redukując ryzyko kontuzji. Technologia użyta w tym rozwiązaniu jest inna niż w przypadku znanych dotąd rozwiązań, które opierają się na chemicznej reakcji, wiążącej się z rozgrzaniem gazu do wysokiej temperatury. Poduszki w pasach rozprężają się wolniej i powstaje w nich mniejsze ciśnienie, gdyż nie ma potrzeby by wypełniły sobą wolną przestrzeń między pasażerem, a elementem wyposażenia auta, takim jak kierownica, czy konsola.

Rynkową premierę nowego patentu Forda zapowiedziano na przyszły rok, kiedy to do sprzedaży w USA trafi model Explorer, a potem Ford będzie wprowadzał je do kolejnych modeli.

 

REKLAMA

zobacz galerię

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA