REKLAMA

Gadżety, które warto zabrać w wakacyjną podróż

Wyjazd na wakacje to długo wyczekiwany moment. Żeby wszystko przebiegło bez problemów, oprócz przeglądu samochodu i przygotowania trasy, warto zaopatrzyć się w kilka dodatkowych, przydatnych gadżetów.

Chevrolet Cruze Kombi auto motor i sport
Pojemność bagażnika to 500 litrów – wystarczy na podróż z całą rodziną.

Wakacyjne podróże zbliżają się wielkimi krokami! I to naprawdę ważny czas w życiu rodziny. Po pierwsze dlatego, że jej członkowie mogą skorzystać z lipcowej czy sierpniowej pogody. Po drugie rodzice i dzieci wreszcie mają czas, który mogą poświęcić tylko sobie.

I choć wyjazd urlopowy jest bez wątpienia czasem, na który czeka się przez cały rok, warto też wiedzieć jak się do niego przygotować. A mowa nie tylko o spakowaniu walizek. Zobaczcie zakup jakich gadżetów samochodowych sprawi, że zapewnicie sobie wygodę podróżowania!

REKLAMA

REKLAMA

Webasto - ogrzewanie lub schładzanie
Webasto - ogrzewanie lub schładzanie

Ogrzewanie postojowe latem, czyli wentylacja

Ogrzewanie postojowe typu Webasto nie brzmi najlepiej pod kątem letnich podróży. System może się jednak sprawdzić i to naprawdę dobrze! Jak to działa? Ogrzewanie kabiny zimą to nie jedyna funkcja zewnętrznej nagrzewnicy. Latem może pracować w trybie wentylacji.

W czasie określonym przez kierowcę (np. na godzinę przed wyjazdem) inicjowana jest praca wentylatora. Ten wywiewa zastane i rozgrzane powietrze z kabiny, a zastępuje je świeżym i nieco schłodzonym.

To szczególnie zbawienne w sytuacji, w której samochód przed podróżą jest zaparkowany w słońcu. W takim przypadku pasażerowie nie muszą zajmować miejsca we wnętrzu rozgrzanym często do przeszło 40 stopni Celsjusza. Poza tym nie narażają się na przeziębienie po nagłym schłodzeniu powietrza poprzez uruchomioną wraz z silnikiem klimatyzację.

REKLAMA

Porównanie Ford Focus C-Max, Ford Focus Kombi, Opel Zafira, Opel Astra III Kombi, Renault Grand Scenic oraz Renault Megane Grandtour
Za roletę okienną trzeba dopłacić.

Zasłony przeciwsłoneczne

Podczas podróży latem doskwiera nie tylko upał. Problematyczne może się okazać też słońce. Promienie potęgowane przez szyby w samochodzie nie tylko oślepiają pasażerów siedzących także na tylnej kanapie, ale również podwyższają temperaturę w pojeździe oraz powodują powstanie refleksów świetlnych na powierzchni urządzeń mobilnych.

Jak się ich pozbyć? Sposób jest na szczęście niezwykle prosty. Jeżeli pojazd nie został wyposażony w fabryczne osłony przeciwsłoneczne, te można kupić w każdym sklepie motoryzacyjnym czy markecie. Kosztują zazwyczaj od 3 do 10 złotych i są montowane w niezwykle prosty sposób. Za pomocą gumowej przyssawki.

Występują też modele zbudowane na zasadzie roletki. W ich przypadku ceny kształtują się na poziomie 30 - 40 złotych.

REKLAMA

REKLAMA

Uchwyt na tablet
Uchwyt na tablet

Uchwyt na tablet

Ciężko znaleźć w podróży czynnik bardziej rozpraszający kierowcę, niż nudzące się dzieci. Właśnie dlatego podczas organizowania wakacyjnego wyjazdu, właściciel pojazdu musi pomyśleć o rozrywce dla najmłodszych. A jak lepiej zająć im czas niż poprzez możliwość grania, ewentualnie oglądania filmów?

Oczywiście ekran w komórce nie zawsze spełnia swoją rolę - jest po prostu zbyt mały. Na szczęście to nie oznacza, że kierowcy muszą inwestować w pokładowy system rozrywki. W XXI wieku mają bowiem do dyspozycji tablety.

Aby pociecha mogła skupić się na ulubionych kreskówkach i nie musiała trzymać urządzenia w rękach, najlepiej jest zamontować je w specjalnym uchwycie na zagłówek. Proste i tanie.

REKLAMA

Lodówka samochodowa
Lodówka samochodowa

Przenośna lodówka

Podczas podróży w klimatyzowanym aucie pasażerom dość szybko może zaschnąć w ustach. A nic tak bardzo nie przywróci chęci do dalekiego wyjazdu samochodem jak zimny napój. Na szczęście po ten nie musicie się już zatrzymywać na stacji benzynowej. Zawsze możecie bowiem zabrać ze sobą lodówkę przenośną zasilaną z gniazda zapalniczki.

Produkty takich firm jak Webasto oferują przeważnie dwa rozwiązania. Jedno działa na zasadzie schładzania dzięki systemowi Peltiera (wydajność to kilkanaście stopni Celsjusza mniej w środku lodówki niż na zewnątrz), drugie to klasyczna lodówka sprężarkowa, która może chłodzić nawet do 2-4 stopni Celsjusza.

Urządzenie sprawi, że woda mineralna, ewentualnie napój staną się przyjemnie chłodne. A komfort podróżowania zacznie być więcej niż wysoki.

Podróżna lodówka ma oczywiście jeszcze jedno zastosowanie. Zawsze możecie schować do niej czekoladowe batoniki lub jedzenie przygotowane na podróż. Dzięki temu nie będziecie musieli obawiać się tego, że batonik rozpuści się jeszcze zanim wyjmiecie go z opakowania, a pożywienie pod wpływem działania temperatury stanie się niezdatne do jedzenia. Podróżne lodówki mają kompaktowe rozmiary, dzięki czemu bez problemu znajdziecie dla niej miejsce w kabinie auta. 

REKLAMA

REKLAMA

Klatka dla zwierząt
Klatka dla zwierząt

Klatki transportowe dla zwierząt

Podróż z rodziną na pokładzie oznacza coraz częściej nie tylko obecność dorosłych i dzieci. Rodzina to także ukochane zwierzęta. Te niestety nie zawsze dobrze znoszą wyjazdy. Jak zadbać o ich komfort?

Najlepiej wydzielić im przestrzeń konieczną do zajęcia wygodnego miejsca, a do tego koniecznie zadbać o bezpieczeństwo. Dobrym sposobem jest zakup klatki transportowej. W tej pies lub kot otrzyma wystarczającą ilość miejsca do stworzenia legowiska, a poza tym cały czas będzie znajdować się w cieniu.

Poza tym klatkę można umieścić np. za fotelem kierowcy czy pasażera, dzięki czemu nie zajmie dużej ilości miejsca, a sam zwierzak będzie miał gwarancję, że podczas nagłego hamowania nie będzie przemieszczał się po całej kabinie pasażerskiej.

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA