Historia pojazdu – darmowe sprawdzanie używanych aut
Usługa Historia pojazdu pojawiła się w grudniu 2017 roku i od razu zdobyła sporą popularność wśród wszystkich tych, którzy poszukują pewnego samochodu z drugiej ręki. W pierwszym roku z możliwości bezpłatnego sprawdzenia samochodu skorzystano ponad 100 mln razy, w roku 2019 było to już niemal 130 mln sprawdzeń, a w pierwszym kwartale 2020 roku do bazy zaglądano już 40 mln razy.
Pierwsza większa aktualizacja możliwości bazy nastąpiła w styczniu 2018 roku, kiedy to baza samochodów została powiększona o te, które nie były jeszcze zarejestrowane na terenie Polski, a więc importowanych po raz pierwszy z zagranicy i niefigurujących jeszcze w Centralnej Ewidencji Pojazdów. Pierwotnie bowiem system pozwalał na skontrolowanie historii jedynie samochodów sprowadzonych z zagranicy, ale zarejestrowanych na terenie naszego kraju.
Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!
Od stycznia 2018 roku baza programu Historia pojazdu obejmuje samochody z drugiej ręki, importowane z wybranych krajów europejskich, w tym Belgii, Francji, Holandii, Szwecji czy Włoch, a także z USA i Kanady. Niestety wciąż brakowało w niej pojazdów z Niemiec, a przecież ten kierunek jest u nas najpopularniejszy.
Historia pojazdu – bezpłatne sprawdzenie aut sprowadzanych z Niemiec
Do teraz w ramach usługi Historia pojazdu można było bezpłatnie sprawdzać samochody sprowadzane do Polski z wielu krajów Europy, Stanów Zjednoczonych i Kanady. Na tej liście brakowało jednak kraju, z którego pochodzi zdecydowana większość aut przyjeżdżających nad Wisłę – Niemiec.
Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!
Teraz to się w końcu zmieniło. Jak to się stało? Rozszerzona została liczba firm, z którymi współpracuje Ministerstwo Cyfryzacji. W zakresie danych zagranicznych do tej pory opierano się wyłącznie na informacjach dostarczanych przez firmę CARFAX. Od teraz do tego grona dołącza także firma AutoDNA.
Zobacz także:
Komentarze