Jak Mac Gyver

Czasami, gdy pojawi się problem z autem, nie trzeba szukać warsztatu
ani narzędzi. Wystarczy ruszyć głową i wykorzystać to, co jest pod ręką.

Jak MaC Gyver

Gazeta

Bardzo dobrze pochłania wilgoć, działa podobnie jak świeżo zmielona kawa. Kawa chłonie wilgoć z powietrza i neutralizuje zapachy, gazeta zaś
włożona pod dywanik auta wyciągnie wilgoć zarówno z dywaników, jak i z wykładziny. Gazety używaj przez tydzień, zmieniając ją co 2 dni.

Czyściwo do kominków

Płynem do czyszczenia szyb kominkowych można skutecznie wyczyścić felgi samochodowe. Poradzi on sobie z trudnym do usunięcia brudem i pyłem z klocków hamulcowych. Dzięki zasadowemu odczynowi płynu bezpiecznie wyczyścisz nawet felgi chromowane.

Jabłko

Jedziesz w ulewnym deszczu, a wycieraczki w samochodzie odmówiły posłuszeństwa? Weź jabłko, przekrój je na pół i stroną z miąższem dokładnie posmaruj przednią szybę. Sok owocowy zadziała jak powłoka hydrofobowa. Woda zbierze się w krople i lepiej spłynie z szyby.

Coca-Cola

Jeśli nie możesz odkręcić zapieczonej lub zardzewiałej śruby, polej ją coca-colą i odczekaj kilka minut. Zawarty w napoju kwas ortofosforowy (reguluje jego kwasowość) tworzy rozpuszczalne sole z tlenkami żelaza i ma właściwości odrdzewiające. Śrubę odkręcisz bez problemu.

Plak

Wyjeździłeś paliwo do końca, zatankowałeś, a silnik Diesla w Twoim aucie nadal nie chce odpalić? Do układu dolotowego (najlepiej do puszki z filtrem powietrza) wtryśnij preparat do nabłyszczania deski rozdzielczej o nazwie Plak. Zawiera on izopropanol, który jest cieczą łatwo palną.

REKLAMA