Jak bezpiecznie przewozić rower w środku

Aby przewieźć rowery wewnątrz auta, nie trzeba już martwić się jak je umocować. Służy do tego specjalny uchwyt, który unieruchomi nawet dwa rowery.  

Dobrym pomysłem dla aktywnych, którzy często wyruszają w plener z rowerami jest zamontowanie ich na czas przewozu autem w przestrzeni bagażowej za pomocą specjalnego uchwytu, dzięki któremu można przewieźć dwa rowery. Uchwyt zamówisz online lub u dealera, np. do nowej Skody Fabii Combi kosztuje 1055 zł.

REKLAMA

Ciągle popularny jest bagażnik dachowy, bo dzięki niemu nie zmniejsza się przestrzeń w aucie, wzrasta jednak spalanie – wg ADAC nawet o 41%. Wygodny jest też uchwyt montowany na haku holowniczym, ale w Polsce jest niedozwolony – zasłania tablicę rejestracyjną, a nie wolno jej przełożyć z samochodu na bagażnik.

Zanim przyjdzie Ci do głowy, aby swoje dwa kółka po prostu załadować do bagażnika, pamiętaj, że jeżeli położysz je „luzem”, możesz dostać nawet 200 zł mandatu.

Jak przewozić rower w samochodzie?

By przewozić rower w samochodzie trzeba zamontować go za pomocą specjalnego uchwytu, dzięki któremu mamy możliwość przewieźć nawet dwa rowery. Uchwyt zamówisz w specjalistycznym sklepie, można też np. przymierzyć go w autoryzowanej stacji obsługi danej marki. To alternatywa dla montażu  na bagażniku dachowym - ten drugi wariant według ADAC może powodować wzrost zużycia paliwa nawet o 41%.

 

Mocowanie roweru w aucie
Mocowanie roweru w aucie
Zatrzask jest gumowy, więc nie porysuje lakieru. Łatwo montuje się go na pałąku siodełka lub ramie Napinając pasek przymocowany do uchwytu w bagażniku, mamy gwarancję, że rower się nie poruszy
   
Mocowanie roweru w aucie
Mocowanie roweru w aucie
Po zdemontowaniu koła widełki roweru wpina się w specjalny uchwyt Poprzeczny pałąk jest podstawą całego uchwytu – montuje się go „na klik”
   

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA