[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
1.0

Jak być dobrym kierowcą?

W Polsce nie brakuje agresywnych i niekulturalnych kierowców. A przecież niewiele trzeba, by wszystkim jeździło się łatwiej i przyjemniej.  

Zachowanie kierowców
 1. Trzymaj się prawej
  Niby wiesz, że w Polsce obowiązuje ruch prawostronny, ale na drodze wielopasmowej jedziesz lewym pasem. To niezgodne z przepisami (możesz za to dostać mandat 500 zł) i bardzo irytuje innych kierowców. Jazda prawym pasem obowiązuje nie tylko na autostradzie, ale też w mieście. Pamiętaj, że nawet jeżeli jedziesz lewym pasem z regulaminową prędkością, musisz przepuścić auta, które chcą jechać szybciej.  
 2. Daj włączyć się do ruchu
  Jeśli wpuścisz przed siebie kierowcę sygnalizującego Ci taki zamiar kierunkowskazem, Twoja podróż wiele się przez to nie wydłuży, a sam możesz kiedyś liczyć na wzajemność. Na zwężeniu drogi, gdzie dwa pasy łączą się w jeden, auta powinny wjeżdzać na tzw. suwak – raz z lewego, raz z prawego pasa. Aby ruch odbywał się płynnie, trzeba dojechać do końca pasa – nie bądź drogowym szeryfem, który specjalnie blokuje ruch.  
 3. Zrób miejsce dla jednośladu
  Motocyklista i rowerzysta nie są Twoimi wrogami. Jeżeli jedziesz lub stoisz w korku, patrz w lusterka – gdy zobaczysz jednoślad, zjedź do prawej krawędzi jezdni. Nic Cię to nie kosztuje, a ułatwisz życie innym. Jeżeli chcesz wyprzedzić jednoślad, między Tobą a nim musi zostać co najmniej 1 metr odstępu (inaczej grozi mandat 300 zł). Dla Ciebie to nie problem, a osoba, którą wyprzedzasz poczuje się bezpieczniej.  
 4. Podziękuj innym
  Jeżeli inny kierowca zachowa się grzecznie, np. ułatwi Ci włączenie się do ruchu z drogi podporządkowanej lub pozwoli zmienić pas ruchu w korku, podziękuj mu. Najlepiej gestem dłoni. To przyjazny i łatwy do zrozumienia znak. Możesz też mrugnąć kierunkowskazami prawo-lewo lub światłami awaryjnymi. Nie jest to do końca zgodne z przepisami, ale policja przymyka oko na kulturę w takiej postaci.  
REKLAMA

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij