[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.0

Jak jeździć lewym pasem w mieście

Kiedy jadę w mieście lewym pasem, trąbią na mnie kierowcy, którzy jadą szybciej. Mam obowiązek ich przepuszczać? Przecież prędkość jest ograniczona do 50 km/h. Czy w mieście obowiązują takie same zasady jak na drogach dwupasmowych poza miastem?  

Światła Oświetlenie w pojazdach

W przedstawionej sytuacji nie ma znaczenia czy znajdujemy się na obszarze zabudowanym czy poza nim oraz jaka prędkość jest dozwolona na danym odcinku drogi. W Polsce obowiązuje ruch prawostronny i tym pasem należy się poruszać, kierując pojazdem. Trzeba też jechać możliwie blisko prawej krawędzi jezdni, a jeżeli pasy ruchu na jezdni są wyznaczone, to nie można zajmować więcej niż jednego pasa. Pas lewy i środkowy służą przede wszystkim do wyprzedzania, po zakończeniu tego manewru starajmy się wrócić na prawy pas.

Gdy z tyłu nadjeżdża samochód lub motocykl z włączonym lewym kierunkowskazem oznacza to, że kierowca prosi, by go przepuścić lub ustąpić mu miejsca. Włączanie sygnałów dźwiękowych i błyskanie światłami drogowymi w takich przypadkach to często „kara”, jaką kierowcy pojazdów nadjeżdżających z tyłu wymierzają gapowiczom, którzy blokują lewy lub środkowy pas drogi.

REKLAMA

asp. Tomasz Słuszniak - WRD we Wrocławiu

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij