Jak jeździć po bezdrożach?

Kierowcom, którzy chcą nauczyć się jak bezpiecznie pokonywać górskie szosy i bezdroża, Szkoła Auto oferuje nowe, wyjątkowe szkolenie: Offroad Driving. Nauka odbywa się w Linthe, na torze ADAC Fahrsicherheitszentrum Berlin-Brandenburg.

Szkoła Auto
Szkoła Auto

To zupełnie nowe oblicze szkolenia, dające możliwość poznania prawdziwie offroadowego sposobu prowadzenia auta” – mówi Tomasz Płaczek, kierownik ds. szkoleń Szkoły Auto. „Szkolenie trwa jeden dzień i odbywa się na specjalnym wielomodułowym torze offroadowym. Część teoretyczna obejmuje podstawowe zasady bezpieczeństwa, jakie każdy kierowca musi przestrzegać na torze. Obszerna część praktyczna jest zaawansowanym treningiem na module szosowym oraz modułach terenowych – leśnym i górskim” – dodaje.

REKLAMA

Uczestnicy Offroad Driving mają do dyspozycji samochody szkoleniowe: Skoda Octavia Scout 4x4 oraz Skoda Octavia z napędem na przednią oś. W ten sposób mogą porównać wrażenia z jazdy autem przednionapędowym z tymi, jakich dostarcza odpowiednik posiadający napęd na obie osie i wyposażony w nowoczesne systemy ułatwiające kontrolę nad pojazdem w trudnym offroadowym terenie – DSR i HHC. Octavie Scout 4x4 są wyposażane w silniki 2.0 TDI PD (140 KM) lub 2.0 FSI (150 KM), sześciostopniową, mechaniczną skrzynię biegów oraz sprzęgło Haldex drugiej generacji, które w przypadku utraty przyczepności kół przednich proporcjonalnie przekazuje moc na tylną oś.

Pierwszym ćwiczeniem jest trening na module szosowym, uwzględniający hamowanie, sprawdzanie systemów ABS i ESP na macie poślizgowej oraz pokonywanie wzniesień na śliskiej nawierzchni – w dół i pod górę. Z kolei na modułach terenowych uczestnicy Offroad Drivingu uczą się zjazdu w dół po nawierzchni szutrowej, przejazdu przez most i basen z wodą oraz przejazdu skośnego. Dzięki nim poznają zasady bezpiecznego pokonywania trudnych przeszkód w terenie leśnym i górskim. Offroad Driving to nie tylko nauka, ale również mnóstwo przyjemności i szczypta adrenaliny.

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA