Jak przygotować auto do jesieni?

Szybko zapadający zmierzch, zaparowane szyby, zapach stęchlizny w samochodzie – zobacz, jak sprawić, żeby Twoje auto zniosło tę nielubianą przez kierowców porę roku w jak najlepszej kondycji.

Jak przygotować auto na jesień
WYCIERACZKIJeśli zamiast usuwać wodę z szyby zaczynają ją rozmazywać, a przy okazji piszczą, oznacza to jedno – wyzionęły ducha. Za komplet najtańszych zapłacisz 20 zł. Markowe i trwalsze kosztują około 100 zł.

Z naszych patentów możesz skorzystać bez obawy o rujnowanie domowego budżetu. Niektóre czynności zajmą kilka chwil w warsztacie, inne dasz radę wykonać sam. Wymiana wycieraczek, a nawet filtra kabinowego nie wymaga ukończenia politechniki. Założenie nowych, gumowych dywaników, wymycie szyb czy lusterek potrwa kilka minut. Jazda autem czystym i wolnym od przykrych zapachów to przyjemność, dobra zaś widoczność jest bezwzględnym warunkiem bezpieczeństwa. A więc do pracy! 

REKLAMA

Szczegóły w naszej galerii powyżej.

Sprawdziliśmy

PATRZ ZA CO PŁACISZ

Przy okazji zmian pór roku autoryzowane stacje obsługi proponują skontrolowanie newralgicznych podzespołów w aucie (hamulce, oświetlenie, zawieszenie, akumulator). Wydając od 49 do 149 zł za sam przegląd nie poprawisz kondycji swojego samochodu. Wykryte usterki możesz usunąć, ale za dodatkową opłatą. Równie skrupulatnie usterki wykrywają stacje kontroli pojazdów, w ramach obowiązkowego przeglądu rejestracyjnego, w cenie 99 zł. 

REKLAMA