Jak przygotować się do podróży? Cz.3 - aplikacje

Kiedyś każdy podróżnik musiał mieć w kieszeni wielofunkcyjny scyzoryk, teraz – smartfona. Spędź pół godziny na play.google.com i przeobraź telefon we wszystkomające narzędzie, dzięki któremu dotrzesz wszędzie, dogadasz się z każdym, wynajmiesz tanio pokój albo zaoszczędzisz na przewodniku.

Packing list
Już na długo przed urlopem możesz stworzyć listę rzeczy, które trzeba zabrać ze sobą i na bieżąco ją aktualizować. Dzięki funkcji synchronizacji możesz stworzyć wspólną listę z innymi uczestnikami wycieczki.

Google translate
W 80 językach tłumaczy „ze słuchu” albo tekst wpisany w telefon, a nawet napisy na zdjęciu. I robi to offline, bez konieczności połączenia z internetem.

Airbnb
Wynajmij na kilka dni mieszkanie, pokój albo miejsce w pokoju w jednym z 34 tysięcy miejsc na świecie.

Yahoo Weather
Podaje szczegółową prognozę pogody na najbliższe godziny i kolejnych 10 dni. Może przedstawić prognozę dla 20 wskazanych przez Ciebie miast, a także, korzystając z GPS, dla miejsca, w którym właśnie się znajdujesz.

Mapy Google
Darmowa nawigacja prowadząca krok po kroku po dowolnym mieście na świecie. W niektórych – na bieżąco informuje o utrudnieniach w ruchu. Wybrany fragment mapy można pobrać na telefon i korzystać bez dostępu do sieci.

Glympse
Na bieżąco zaznacza na mapie gdzie jesteś i, jeśli sobie zażyczysz, będzie przekazywać tę informację wskazanym przez Ciebie osobom. Przydatne szczególnie wtedy, gdy jedziesz w mniej bezpieczne okolice albo podróżujesz z kimś.

Travel Guide by Triposo
Zestaw aplikacji-przewodników po wybranych krajach i miastach świata. Pokazują najciekawsze miejsca w okolicy, podpowiedzą gdzie zjeść i gdzie się zatrzymać. Niestety – tylko po angielsku.

Viber
Korzystanie z telefonu w Europie wciąż kosztuje – minuta odebranej rozmowy – 36 groszy, a wychodzącej – 1,22 zł. Viber pozwala na rozmowy, esemesowanie i wysyłanie zdjęć bez żadnych opłat, wystarczy lokalne wi-fi.

Dobrze dobrany zestaw aplikacji oszczędzi Ci stresów podczas podróży.

Konwerter walut
Szybko przeliczy wartość przedmiotu z lokalnej waluty na wskazaną przez Ciebie. Obsługuje ponad 190 walut i jeśli zechcesz, doliczy standardowe opłaty, które naliczają banki, gdy korzystasz z karty kredytowej.

iPolak
Przygotowana przez MSZ aplikacja zawiera dane adresowe placówek zagranicznych wraz z ich współrzędnymi geograficznymi oraz zestaw ostrzeżeń MSZ o niebezpieczeństwach na świecie.

CamOnRoad
Pokładowa czarna skrzynka – korzystając z kamery smartfona uwieczni obraz sprzed samochodu, uwzględniając koordynaty GPS. Przyda się w razie stłuczki. Kto wie, może nagrasz wyczyny innych kierowców i zgarniesz milion odsłon na YouTubie?

REKLAMA