Jak zadbać o lakier samochodu

Chcąc zachować blachy swojego wozu w stanie „jak nowe”, masz trzy opcje do wyboru. Możesz wybrać się do znajomego lakiernika, skorzystać z usług serwisu wyspecjalizowanego w dbaniu o lakier (tzw. autodetailing) albo pojechać do ASO.  

Jak usunąć rysę

Warsztat - 500 zł

REKLAMA

Pomalowanie jednego elementu kosztuje u lakiernika przeważnie około 500 zł – to najtańszy sposób na odświeżenie wyglądu samochodu. Ale tylko jednego-dwóch elementów – malowanie całego auta może kosztować 5000 zł i więcej.  

Autodetailing - 800 zł

Jednorazowe odświeżenie i zabezpieczenie lakieru jest droższe (kosztuje ok. 800 zł) niż malowanie elementu u lakiernika, ale przecież taki zabieg wystarczy wykonać raz na 3-4 lata, a w dodatku obejmuje on cały samochód. Po takim odświeżeniu auto wygląda jakby właśnie wyjechało z fabryki. Od usługodawcy dostaniesz też przeważnie 12-miesięczną gwarancję.  

ASO - 1200 zł

Żeby utrzymać gwarancję na perforację blach (która trwa przeważnie 12 lat), musisz co roku w ASO płacić „stówkę” za przegląd nadwozia. Szanse na wyskakujące purchle rdzy we współcześnie produkowanych autach są nikłe, więc mogą to być pieniądze wyrzucone w błoto. Pamiętaj, że za odświeżenie lakieru (gwarancja uszkodzeń mechanicznych nie obejmuje) i tak będziesz musiał dodatkowo zapłacić.  

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA