Kierowca w sieci cz.3 - trochę techniki

Dzięki niej łatwiej zaplanujesz trasę, ominiesz radary, wyślesz sms bez odrywania wzroku od drogi, zarezerwujesz stolik w przydrożnej restauracji, wezwiesz pomoc. To wszystko możesz mieć już teraz.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 100 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

By w ogóle myśleć o internecie w aucie, musisz zacząć od wizyty u operatora telefonii komórkowej. Albo podpisujesz umowę na telefon z pakietem danych do wykorzystania, albo wybierasz tzw. mobilny internet, czyli kartę SIM przeznaczoną do korzystania z sieci.

REKLAMA

Możesz też postawić na karty prepaid – kupujesz zdrapkę, wpisujesz kod i korzystasz do wyczerpania limitu. Jest też opcja bezpłatna: zamów kartę SIM u operatora aero2 (www.aero2.pl). A oto zestaw urządzeń, które będą idealne do wykorzystania możliwości mobilnego internetu.  

Coraz więcej internetu
Nvidia współpracuje z koncernami samochodowymi w tworzeniu nowych rozwiązań multimedialnych. Jak zapowiada Danny Shapiro, możliwe jest, że za kilka lat cała przednia szyba będzie służyć za wyświetlacz typu HUD i to na niej będziesz oglądać wskazania nawigacji, a przy okazji dowiesz się, co ciekawego dzieje się w okolicy, do której czynny jest sklep, który właśnie mijasz i co grają w kinie obok. By nie było kolizji, auta będą informowały się nawzajem o swoim położeniu. A pokładowe systemy multimedialne będą w stanie jednocześnie prowadzić kierowcę i zapewnić pasażerom interaktywną rozrywkę w jakości, jaką dziś zapewniają najwyższej klasy komputery i konsole do gier.

Stacja multimedialna JVC KW-NSX700
Konsola JVC montowana w miejscu fabrycznego radia, wykorzystująca technologię MirrorLink, staje się drugim ekranem Twojego smartfona – wystarczy połączyć oba urządzenia za pomocą przewodu. Na postoju daje dostęp do praktycznie wszystkich aplikacji, jakie zainstalowałeś w swoim smartfonie, a dzięki dużemu ekranowi i połączeniu z pokładowym nagłośnieniem obsługuje się ją wygodniej niż smartfona. W czasie jazdy pozwala na używanie aplikacji nawigacyjnych, wykonywanie rozmów telefonicznych i słuchanie muzyki ze zbiorów w pamięci Twojego smartfona oraz internetowych stacji radiowych.
CENA: 2699 zł

Laptop Acer Aspire P3
Wytrzymałe, wygodne w obsłudze połączenie laptopa z tabletem. Na co dzień pracujesz na nim jak na zwykłym laptopie, gdy trzeba – jednym ruchem złożysz ekran i przełączysz urządzenie w tryb tabletu. W aucie sprawdzi się najlepiej, gdy odepniesz wyświetlacz od klawiatury i zamontujesz w uchwycie samochodowym jak pełnowartościowy tablet. Nie ma wbudowanego modemu, więc do połączenia z siecią potrzebuje smartfona albo routera.
CENA: ok. 2500 zł

Radioodtwarzacz ALPINE CDE-178BT
Połącz go ze swoim smartfonem za pomocą bluetootha albo przewodu, a będzie nie tylko odtwarzał muzykę z internetowych stacji radiowych i przygotowanych w tym celu aplikacji, ale też poinformuje Cię o nowych wiadomościach na Facebooku. Oczywiście uwolni Cię od konieczności trzymania telefonu przy uchu podczas rozmowy.
CENA: 999 zł

Kamera JVC GC-XA1
Pozwala na nagrywanie obrazu sprzed auta, a jeśli połączysz ją ze smartfonem korzystając z Wi-Fi, pozwoli na umieszczenie zapisu w serwisie Youtube już na pokładzie auta. Co więcej, zaprojektowano ją tak, by była „wszystkoodporna” – wodoodporna do 5 m, odporna na upadki z wysokości do 2 m, pyło- i mrozoodporna; nie wymaga stosowania dodatkowej obudowy ochronnej.
CENA: 850 zł

Zobacz również:
REKLAMA