Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Koncentracja z nawigacją

TomTom GO 920 TomTom GO 920

Wiele publikacji wskazuje na fakt dekoncentracji kierowców korzystających z urządzeń GPS. Musimy jednak pamiętać, iż przyczyną takiego stanu rzeczy jest niewłaściwe wykorzystywanie odbiorników nawigacji satelitarnej, a zatem określanie czy też zmiana trasy podczas prowadzenia samochodu.

Garmin określił podstawowe zasady korzystania z urządzeń GPS. Coroczna kampania Bezpieczni w Drodze wskazuje na najważniejsze aspekty, m.in.: zaplanowanie podróży przed wyjazdem, sprawdzenie czy na trasie będziemy mijać "czarne punkty" i inne niebezpieczne miejsca, korzystanie z komunikatów TMC w krajach, gdzie są one dostępne.

Dzięki odbiornikom GPS kierowca rzadziej wykonuje niewłaściwe czynności, takie jak ignorowanie znaków drogowych, czy sięganie po mapę papierową w czasie jazdy. Wielu kierowców przyznaje, że korzystając z rozwiązań nawigacji satelitarnej ma poczucie posiadania wszystkiego pod kontrolą. Są bardziej czujni i w większym stopniu świadomi sytuacji na drodze. Używanie nawigacji satelitarnej polepsza zachowania kierowcy, zwłaszcza wtedy, gdy prowadzi samochód w nieznanym terenie, zwiększa czujność i obniża poziom stresu. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że GPS pomoże nam także wtedy, gdy wydarzy się coś złego na drodze. W takim przypadku nawigacja pozwala na precyzyjne określenie swojej lokalizacji przy powiadamianiu służb ratowniczych.

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Korzystanie z urządzeń nawigacji satelitarnej podczas podróży wpływa pozytywnie na koncentrację kierowców. Warunkiem jest jednak umiejętnie korzystanie z GPS. Potwierdzają to opinie Policji oraz ekspertów.
    auto motor i sport, 2009-02-05 09:41:07
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij