[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.4

Która pozycja dla dziecka w aucie jest najbezpieczniejsza?

Amerykańska organizacja badająca bezpieczeństwo w samochodach "Auto Safety" podaje, że więcej uwagi powinno poświęcać się nauczaniu rodziców i uświadamianiu ich, że pociechy siedzące z tyłu są bardziej zagrożone podczas wypadku. Gdzie w takim razie jest najbezpieczniejsze miejsce dla naszych pociech?

Fotelik Volvo

Odkąd zaczęto interesować się kwestiami bezpieczeństwa w samochodach, czyli od mniej więcej 50 lat, badacze doszli do wniosku, że najbezpieczniejsze miejsce w aucie znajduje się za lżejszym pasażerem siedzącym z przodu. Jednak specjaliści z amerykańskiego instytutu bezpieczeństwa w autach "Auto Safety" stwierdzają, że tę teorię można wsadzić między bajki.

"Teoria, w którą wierzymy od niemal 50 lat kompletnie nie sprawdza się w praktyce. Wiele tragicznych sytuacji w życiu pokazuje, że podczas uderzenia z tyłu, oparcia przednich foteli łamią się i przy wypadku z prędkością 50 km/h, miażdżą dzieci siedzące z tyłu" - twierdzi Clarence Ditlow, dyrektor wykonawcza z "Auto Safety".

REKLAMA

Nowa teoria amerykańskiej firmy nie jest wyssana z palca. Wynika ona z badań przeprowadzonych w latach 1990-2014, gdzie w ponad 900 przypadkach dzieci siedzące z tyłu zginęły. Wyniki badań nie potwierdzają jednak, że bezpośrednią przyczyną były łamiące się oparcia. Według Pani Ditlow, władze powinny przykładać większą uwagę do rozwiązania tego problemu.

Od 1991 roku organizacja "National Highway Traffic Safety Administration" zaleciła umieszczanie dzieci na tylnej kanapie ze względu na niebezpieczeństwo wybuchających poduszek powietrznych podczas wypadku. Jednak przeniesienie ich do tyłu, spowodowało "niezamierzone skutki" w obliczu innego rodzaju zagrożenia.

Clarence Ditlow w swoich teoriach powołuje się jeszcze na dziesiątki badań, opinii i federalnych dokumentów, wskazujących na poważne objawy wynikające z umieszczania dzieci na tylnej kanapie. "Dopóki samochody jeżdżące po amerykańskich drodze są wyposażone w ciężkie i niewzmocnione oparcia foteli, dzieci siedzące z tyłu pozostaną w poważnym niebezpieczeństwie podczas wypadku".

Nie zależnie od tego, gdzie umieścicie swoje pociechy, należy pamiętać o porządnym zapięciu fotelika.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij