Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Leasing czy kredyt?

Leasing konsumencki opłaca się bardziej niż kredyt samochodowy, ale wypowiedzenie go przed czasem dużo kosztuje.  

Od kilku lat w Polsce obowiązują uproszczone procedury, dzięki którym osoba fizyczna może kupić auto na zasadzie leasingu. Nie musisz więc zakładać firmy, żeby skorzystać z zalet rozwiązania, które upodobali sobie przedsiębiorcy. Jeśli wybierzesz leasing zamiast kredytu, kupując np. Opla Insignię z 2010 r. kosztującego 60 tys. zł, w ciągu 7 lat spłaty możesz zaoszczędzić nawet 8700 zł! Wszystko dzięki niskim ratom. Dodatkowo nie musisz martwić się o ubezpieczenie i rejestrację pojazdu, bo to bierze na siebie leasingodawca. Jednak pamiętaj, że auto przez czas spłaty nie należy do Ciebie. Chociaż zaraz potem możesz je wykupić na bardzo korzystnych warunkach, często za symboliczny 1% wartości.

Leasing konsumencki

Wpłata własna – 10%
6000 zł
Rata miesięczna
845 zł
Wykup – 1%
600 zł
Ubezpieczenie OC+AC
3900 zł
Koszt rejestracji
ok. 350 zł
Razem w całym okresie kredytowania: 99 789 zł

Różnica kosztów finansowania na korzyść leasingu to 8773 zł

Kredyt

Wpłata własna – 10%
6000 zł
Rata miesięczna
948,00 zł
Wykup
0 zł
Ubezpieczenie OC+AC
3250 zł*
Koszt rejestracji
ok. 180 zł
Razem w całym okresie kredytowania: 108 562 zł

ZALETYplus
– Rabat na nowe pojazdy – dzięki współpracy firmy leasingowej i producenta.
– Minimum formalności – często wystarczy tylko zaświadczenie o zarobkach.
– Tańsze ubezpieczenie OC i AC – auto ubezpieczone jest na leasingodawcę.
– Nie obniża zdolności kredytowej – właścicielem auta jest leasingodawca.

WADYminus
– Ubezpieczenie bez zniżek.
– Problemy z wyjazdem za granicę, niektóre umowy leasingowe wymagają dodatkowej opłaty.
– Właścicielem auta jest firma leasingowa.
– Brak możliwości odliczenia VAT-u.
– Umowy leasingowej nie opłaca Ci się wypowiedzieć, bo jest to obarczone wysokimi karami.

 

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Kredyt Mieszkaniowy Do Samotnej Matki My zarabiamy 3 średnie krajowe, oboje normalna umowa pracę (z tym, że mój dochód akurat się nie liczył, bo wracam do roboty z macierzyńskiego), chcieliśmy 230 tys. (daliśmy 25 tys. wkładu własnego, czyli prawie 10%), scoring 4 gwiazki w BIK i trzy banki nam odmówiły. W tym również ten, w którym partner miał od kilkunastu lat konto, na które od kilkunastu lat nieprzerwanie wpływa co miesiąc jego wypłata. szybka pożyczka Kraków Przy mieszkaniu używanym okres oczekiwania na wpis do księgi wieczystej to 2-6 miesięcy, przy mieszkaniu od dewelopera - nawet kilka lat. Skąd ta różnica? Deweloper może załatwić sprawę KW dopiero po wybudowaniu nieruchomości. Ubezpieczenie do czasu wpisania do KW to jednak nie koniec prewencji wobec używanego mieszkania. Lokal z rynku wtórnego trzeba ubezpieczyć od razu na wypadek ognia i zdarzeń losowych. Takiego obowiązku nie ma w przypadku nieruchomości kupowanych od dewelopera. Jednak koszt takiego ubezpieczenia nie jest wysoki i wynosi około 280 zł rocznie (dla lokalu wartości 350 000 zł). Opis oferty: Klient wybiera na stronie najlepszą dla siebie kwotę pożyczki i okres spłaty, następnie wykonuje przelew ze swojego konta w kwocie 0,01 zł (1 grosz). W ciągu 15 minut po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku, Klient otrzymuje pieniądze na swoje konto. Klient może 6 razy w okresie trwania pożyczki przesunąć termin spłaty raty. Wystarczy, że Klient przeleje na konto opłatę za przesunięcie terminu spłaty. Pożyczka bez ubezpieczenia. kredyt Kraków Ustawa wprowadzająca program MdM dokładnie określa warunki, jakie musi spełnić lokal mieszkalny, aby mógł być objęty wsparciem ze strony państwa. Jednym z warunków jest limit wielkości powierzchni użytkowej nabywanego lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego. Ustawodawca ustalił, że w przypadku lokalu mieszkalnego, jego powierzchnia nie może być większa niż 75 m2 powierzchni użytkowej lub 100 m2 w przypadku domu jednorodzinnego. Limity zostają zwiększone dodatkowe 10 m2, jeśli rodzina posiada co najmniej troje dzieci. Tak to już jest na forum. Jak ktoś coś pochwali to jest zaraz posądzany nieprawdę. A jak się przeklina coś to zaraz pełno ludzi się odzywa i się nakręcają wzajemnie. To jest tak: dostałeś kredyt, to go masz isię cieszysz. Nie dostałeś, to żalisz się na forum. Kupiłeś pralkę i działa, to się cieszysz i tym nie myślisz, ale jak się zepsuje to żale na forum i poematy jaka to firma A czy B jest niedobra...itd. Co do kredytów, to pewnie jedni dostają, a inni nie. I tyle w temacie.
  ~kredyt, 2017-01-12 00:35:19
 • avatar
  zgłoś
  Leasing czy kredyt? Ciągle to samo. A może wynajem długoterminowy? Zdecydowanie lepsza opcja dla firm średnich i tych większych/dużych. Przedsiębiorcy potrzebują używać auta, a niekoniecznie je mieć. Leasetake to jedna z firm, która oferuje wynajem długoterminowy na korzystnych warunkach, umowa na 2-5 lat, ogromny wybór nowych samochodów.
  ~Babor, 2016-11-10 19:54:23
 • avatar
  zgłoś
  Leasing czy kredyt? Ciągle to samo. A może wynajem długoterminowy? Zdecydowanie lepsza opcja dla firm średnich i tych większych/dużych. Przedsiębiorcy potrzebują używać auta, a niekoniecznie je mieć. Leasetake to jedna z firm, która oferuje wynajem długoterminowy na korzystnych warunkach, umowa na 2-5 lat, ogromny wybór nowych samochodów.
  ~Babor, 2016-11-10 19:53:38
 • avatar
  zgłoś
  Szczerze powiedziawszy też wziąłbym auto w leasing. Wiadomo, że zdania będą podzielone i trochę też zależy od okoliczności, ale generalnie uważam, że leasing jest bardziej opłacalny. Rozważam własnie leasing w Volvo http://www.volvocars.com/pl/sprzedaz/finansowanie/leasing Jestem coraz bliżej podjęcia decyzji, ale nie jest to wybór między kredytem a leasingiem. Po prostu szukam odpowiedniego samochodu i najlepszej oferty.

  Zubik, 2016-09-19 11:41:31
 • avatar
  zgłoś
  Ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, bo dużo zależy od aktualnej sytuacji, w której się znajdujesz. Czasem korzystniejszy będzie leasing, a czasem kredyt. Najlepiej skonsultuj się ze specjalistą i zobacz, co on Ci doradzi. Rynek samochodów tak się rozwinął, że w http://busmarket.com.pl/dostawczemożna dostać używane autobusy i inne samochody, które można wykorzystać w działalności. Warto z tego skorzystać.

  Mati.Mad, 2016-07-26 01:24:22
 • avatar
  zgłoś

  BernardLenartowicz" data-cid="1047681582" data-time="1458548086 napisał(-a):
  "

  A ja odbiję niejako od tych dwóch propozycji i dorzucę trzecią: wynajmu długoterminowego. Akurat z kolegą, mamy taką formę działalności gospodarczej, że uznaliśmy iż najlepsza opcją będzie wynajem długoterminowy. Skorzystaliśmy z tej oferty http://wypozycz.net/wynajem-samochodow/wynajem-dlugoterminowy/Dla nas się opłacało, gdyż leasing, był w naszym przypadku droższy. W przypadku najmu długoterminowego, nic nas nie obchodziło:naprawy, ubezpieczenie, jakieś wymiany - tylko paliwo. Kiedy podliczyliśmy koszty, wyszło nam, że wygodniej będzie skorzystać z tej propozycji. Nie chce jej zachwalać, ale są przypadku, gdzie można w tej sposób 'rozwiązać' swój dylemat.

  "
  Dla Mnie wynajem długoterminowy to jak najbardziej realna alternatywa dla np. leasingu. Znam człowieka, który od lat w ten sposób działa i jest z tego bardzo zadowolony.
  Generalnie jednak trzeba zwracać uwagę na szczegóły w umowach. Są one dość często tak skonstruowane, że poza samym wypożyczeniem, trzeba płacić za inne tematy.
  Dlatego ja uważam, że to rozwiązanie się sprawdza, ale nie zawsze i nie przy każdym rodzaju umowy.
  Skoczer, 2016-06-20 09:50:01
 • avatar
  zgłoś
  Ja wybrałem ostatnio leasing konsumencki. Uproszczone formalności, brak dodatkowych prowizji i krótki czas akceptacji wniosku, to tylko niektóre z korzyści, które przekonały mnie do podjęcia takiej decyzji. Zainteresowanych odsyłam do artykułu na ten temat: http://zakupsamochodu.pl/leasing-konsumencki-szansa-na-nowe-auto-nie-tylko-dla-przedsiebiorcow/
  AAArek, 2016-06-16 11:58:34
 • avatar
  zgłoś
  A ja odbiję niejako od tych dwóch propozycji i dorzucę trzecią: wynajmu długoterminowego. Akurat z kolegą, mamy taką formę działalności gospodarczej, że uznaliśmy iż najlepsza opcją będzie wynajem długoterminowy. Skorzystaliśmy z tej oferty http://wypozycz.net/wynajem-samochodow/wynajem-dlugoterminowy/
  Dla nas się opłacało, gdyż leasing, był w naszym przypadku droższy. W przypadku najmu długoterminowego, nic nas nie obchodziło:naprawy, ubezpieczenie, jakieś wymiany - tylko paliwo.
  Kiedy podliczyliśmy koszty, wyszło nam, że wygodniej będzie skorzystać z tej propozycji. Nie chce jej zachwalać, ale są przypadku, gdzie można w tej sposób 'rozwiązać' swój dylemat.

  BernardLenartowicz, 2016-03-21 09:14:46
 • avatar
  zgłoś
  Osoby prowadzące działalność to jasna sprawa, leasing jest tańszy, chociaż po zmianach z kwietnia 2014 roku odliczymy tylko połowę VAT (wcześniej dało się tak ustawić wykup, żeby odzyskać cały VAT).
   
  Ale co do leasingu konsumenckiego to w dalszym ciągu brak mi przekonania. Może jest tańszy dlatego, że wymaga droższego ubezpieczenia i tak naprawdę to przez cały okres leasingu, nie jesteśmy właścicielami auta. 
  Leasingodawca jest więc dobrze zabezpieczony, a jak komuś podwinie się noga lub nie będzie miał pieniędzy na wykup to zostawi auto.

  AR159, 2016-01-24 21:54:44
 • avatar
  zgłoś
  Podobno w przypadku firm leasing jest bardziej opłacalny, niż kredyt, ale co do osób prywatnych to nie wiem. Osobiście wziąłem swój samochód na kredyt i jestem zadowolony - mam nowego Opla Astra Sedan. Tutaj http://opel.autozoliborz.pl/promocje-opel/ znalazłem na wyprzedaży sporo modeli Opla.

  bartekk90, 2015-12-03 11:10:04
 • avatar
  zgłoś
  Ja też zdecydowałem się na leasing. Po przeglądnięciu różnych ofert wybrałem Idea Bank. Fajnie, bo nawet firma z krótkim stażem może się załapać, a finansować można nawet 84 miesiące :) Więcej tutaj: https://www.ideabank.pl/leasing

  SzuramWahaczem, 2015-09-10 09:59:25
 • avatar
  zgłoś
  Sam zdecydowałem się na leasing.Jeśli chodzi o mnie to byla to zdecydowanie lepsza opcja niż kredyt. Ale wiadomo, że dla każdego będzie lepsze co innego tak więc sam musisz zdecydować co będzie dla Ciebie bardziej odpowiednie. Na stronie poniżej znajdziesz artykuł:
  http://direct.money.pl/artykuly/kredyty/leasing-czy-kredyt,87,0,1807703.html
   
  Co jest lepsze. Leasing czy kredyt. W przypadku leasingu samochód należy do firmy leasingowej. Kredyt ma tę przewagę,że samochód należy do Ciebie. 

  mariuszu, 2015-09-09 12:02:53
 • avatar
  zgłoś
  Odgrzewam temat, bo mam podobny dylemat. Co będzie lepszym rozwiązaniem, kredyt czy leasing ? Lepszym w sensie korzystniejszym... Prowadzę 1-osobową DG.

  Krezus, 2015-09-08 06:39:57
 • avatar
  zgłoś

  Prawda jest taka, że oferty w bankach się zmieniają dość dynamicznie, a i dla różnych profili klientów mogą być różne. I nie da się tak 100% jednoznacznie ustalić co jest najlepsze dla wszystkich. Zawsze można przedstawić sytuację np. w doradztwie (Idea Expert czy coś), zapytać co będzie najlepsze dla danych potrzeb czy możliwości.

  bonanza, 2014-11-30 02:25:43
 • avatar
  zgłoś
  Stawiam na leasing. 

  dino, 2014-11-26 11:54:48
 • avatar
  zgłoś
  Co bardziej się opłaca? Leasing konsumencki czy kredyt samochodowy? Zobacz wady i zalety jednego i drugiego rozwiązania.Zobacz artykuł
  auto motor i sport, 2014-11-18 15:48:42
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij