Lista zakupów

Kupując samochód zwróć uwagę na wyposażenie i nie kupuj wszystkiego, co wciska Ci sprzedawca. Zobacz, na jakie ekstrasy na pewno warto wydać pieniądze, a które nie są niezbędne.

salon sprzedaży Seata
salon sprzedaży Seata w Ociążu

TO WARTO:

Klimatyzacja, najlepiej sterowana elektronicznie.Pozwala w wygodny sposób zapanować nad temperaturą oraz siłą nadmuchu.

 

Reflektory biksenonowe to opcja „full wypas”. Jeśli masz skromniejszy budżet, kup światła przeciwmgłowe z funkcją doświetlania zakrętów.

 

Komputer pokładowy nauczy Cię oszczędnej jazdy. Przy okazji podpowie, na ile kilometrów zostało paliwa w zbiorniku.

 

Zestaw głośnomówiący to bezpieczeństwo i wygoda. Jeśli kosztuje więcej niż 1 tys. zł, zrezygnuj i wybierz tańszy zestaw akcesoryjny.

 

TEGO NIE:

 Lakier metalizowany to tylko kwestia estetyki – nie ma dziś przewagi nad lakierem uniwersalnym. Jeden i drugi zawierają dwie warstwy farby i są tak samo trwałe.

 

Popielniczka. Nie kupuj jej, nawet jeśli jesteś palaczem – zapachu nikotyny trudno się pozbyć z auta, pasażerom też się on nie spodoba. Pal tylko na postoju.

 

Alarm fabryczny nie jest przeszkodą dla złodzieja. Raz poznany schemat na jego sforsowanie pozwala bez trudu kraść te same modele. Drugą wadą jest cena.

 

„Alusy” bierz wtedy, gdy nie wymagają dopłat. Jeśli w standardzie są obręcze stalowe, wykorzystasz je w zimie. Obręcze aluminiowe kupisz (taniej) w sieci.

REKLAMA