Lokalizacja skradzionego auta z telefonu

Nie wyrzucaj starego telefonu – zrób z niego urządzenie, które pomoże zlokalizować samochód, jeśli zdarzy się kradzież.

Jaguar XJ
Telefon z systemem Android możesz zlokalizować sam za pomocą aplikacji Find my Phone

Przygotuj telefon
W swojej starej komórce wycisz dzwonek i wibracje; byłoby dobrze, gdyby pozwalała na automatyczne odbieranie rozmowy. Spisz jej numer IMEI. Znajdziesz go w środku telefonu po wyjęciu baterii. Pojawi się też na ekranie po wciśnięciu klawiszy *#06#.

Kup nową kartę sim
Najlepiej (najtaniej) wybrać kartę SIM typu pre-paid, czyli tzw. telefon na kartę. Pozwoli na odbieranie rozmów bez konieczności doładowywania konta przez rok od pierwszego uruchomienia.

Zamontuj telefon w aucie
Aby nie martwić się o rozładowaną baterię, poproś elektryka samochodowego, by podłączył ładowarkę telefonu do instalacji elektrycznej auta. Jeśli jeździsz autem rzadko, najlepiej podłączyć ją do instalacji alarmu albo do akumulatora – bateria nie rozładuje się, gdy auto będzie stało tydzień na parkingu. Pamiętaj, że instalacja elektryczna w samochodzie ma napięcie 12V, a telefon wymaga 5V. Dobrze byłoby więc podłączyć do instalacji ładowarkę samochodową, która zredukuje napięcie do odpowiedniego poziomu. Zamontuj telefon gdzieś pod kokpitem auta, np. za fabrycznym radiem albo przyklej „pod sufitem” schowka na rękawiczki i sprawdź czy działa.

Pomóż policji
Jeśli Twoje auto zostanie skradzione, zgłoś się na policję z numerem telefonu i zapisanym numerem IMEI. Policja w porozumieniu z operatorami sieci komórkowych może zlokalizować telefon na podstawie numeru IMEI.

REKLAMA