REKLAMA

Michelin Latitude Cross – komfort i trakcja

Opona Michelin Latitude Cross
Opona Michelin Latitude Cross

Zastosowana w Michelin Latitude Cross rzeźba bieżnika "Chwytająca błoto" zapewnia przyczepność i trakcję właściwą dla opon terenowych. Agresywna rzeźba barków oraz duża liczba krawędzi atakujących ma zwiększyć przyczepność na trudnych nawierzchniach, takich jak np. mokra trawa.

Opony terenowe często charakteryzują się zwiększeniem parametrów technicznych kosztem komfortu jazdy. W oponie Michelin Lalitude Cross zastosowano technologię "Silent Tread Design", która zapewnia poziom komfortu akustycznego właściwy dla opony szosowej.

Michelin Latitude Cross powstała na bazie mieszanki stosowanej w oponach przemysłowych Michelin, które są odporne na ścieranie bieżnika przez kamienie i żwir. Mieszanka "Terrain proof" umożliwia wyprawy na bezdroża, ponieważ posiada lepszą odporność na niszczące działanie złych nawierzchni, dzięki czemu tempo jej zużycia jest wolniejsze.

Opisywana opona dostępna jest w 24 rozmiarach, o średnicach osadzenia od 15'' do 18'', posiada indeks prędkości T i dodatkowe oznaczenie M+S, które zezwala na montaż opon również w pojazdach o maksymalnej prędkości powyżej od 190 km/h.

Michelin Latitude Cross można montować w większości samochodów z napędem na cztery koła, począwszy od małych kompaktów (Toyota RAV4, Honda CR-V, Nissan Qashqai), uniwersalnych aut 4x4 (Mitsubishi Pajero, Nissan Patrol, Toyota Land Cruiser), luksusowych (Land Rover, BMW X5, Mercedes ML, Volkswagen Touareg) do dużych pick-upów (Nissan Navara, Toyota Hilux, Mitsubishi L200).

Źródło: Michelin

REKLAMA

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA