Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Mio Moov S555, Mio Moov S505 – nawigacje z nowym oprogramowaniem

Nawigacja Mio Moov S555 Nawigacja Mio Moov S555

Mio zaprezentowało dwa modele z najnowszej serii nawigacji: Mio Moov S555 i Mio Moov S505. Obydwa urządzenia wyposażone są w ekran panoramiczny o przekątnej 4,7 cala, a ich obudowa mierzy 13,9 mm grubości.

Poza nowoczesnym wyglądem, nawigacje z serii Mio Moov S oferują innowacyjne funkcje, które zapewnia najnowsze oprogramowanie Spirit. Wykorzystuje ono intuicyjny interfejs użytkownika, wymagający mniejszej liczby kliknięć w celu odszukania potrzebnych informacji.

Chcąc stworzyć system nawigacyjny, który koncentruje się na potrzebach użytkowników, Mio przeprowadziło międzynarodowe badania, żeby poznać opinie klientów w różnych grupach wiekowych. Same prace nad opracowaniem oprogramowania trwały dwa lata. Mio Spirit został zaprojektowany w taki sposób, aby ułatwić zarówno fazę planowania, jak i etap samej podróży. Nie jest to już zwykły system, prowadzący od punktu A do B. Urządzenie pomaga użytkownikom odkryć więcej informacji o punktach docelowych oraz o trasie, którą się poruszają. Mio Spirit wykorzystuje intuicyjny interfejs użytkownika, wymagający mniejszej liczby kliknięć w celu odszukania potrzebnych informacji.

Oprogramowanie Mio Spirit okaże się pomocne na każdym etapie drogi:

 • Planowanie: Aplikacja Mio More Desktop instalowana na komputerze osobistym pomaga zaplanować trasę wykorzystując te same dane mapowe i POI, jakie znajdują się w urządzeniu. Oprogramowanie NavPix do nawigacji wg zdjęć oraz fabrycznie wczytane przewodniki turystyczne pomagają planować trasę i oferują szczegółowe informacje o ważnych punktach.
 • Podróż: widok TrueMaps wzorowany jest na wyglądzie tradycyjnej mapy papierowej, oferuje bardzo czytelny, łatwy w odbiorze obraz i większy komfort nawigacji.
 • Poznawanie: tryb Explore Mode ułatwia przeglądanie map w poszukiwaniu wszystkich pobliskich punktów POI, oszczędzając czas i wysiłek, jaki zwykle wiązał się z wykorzystaniem wielu warstw menu. Dostęp do rozbudowanych informacji o punktach POI ułatwia zintegrowany Przewodnik Turystyczny, pomagający użytkownikom łatwiej odkrywać nowe miejsca. Dzięki funkcji zapisu, użytkownicy mogą zapisać do swojej osobistej księgi podróży informacje o danym miejscu, trasie, a także notatki głosowe. Mogą je później udostępnić innym lub ponownie przejrzeć.
 •  Łatwa obsługa: znaczenie ikon jest zrozumiałe nawet dla osób korzystających po raz pierwszy z urządzenia. Logiczny układ menu oznacza, że nie trzeba już przełączać się między wieloma ekranami, żeby skonfigurować trasę bądź odszukać punkty POI.

Mio Spirit oferuje także wyszukiwanie wg słów kluczowych, które ułatwia odnajdywanie punktów POI. Zamiast wprowadzać dokładną nazwę np. restauracji, wystarczy wpisać jej część, np. "café", aby odszukać wszystkie pobliskie punkty POI z "café" w nazwie.

 

zobacz galerię

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Posiadam S555 od kilu dni. Bardzo nieprzyjazny interface użytkownika. Porozładowaniu sie akumulatora (w domu) zawiesza się z ostatnim obrazem na ekranie i dopiero doladowanie aku powoduje zniknięcie obrazu. NIE MA programu MioMore na Windows 7. Oficjalny service Support@mic.cp.tw poinformował mnie, że "nie mają informacji, czy tak wersja istnieje". To kto ma o tym wiedzieć? NIE POLECAM
  ~romero_2, 2010-05-27 10:00:36
 • avatar
  zgłoś
  Nie wiem kto podejmuje decyzje w MIO, ale to co oni zrobili z oprogramowaniem nawigacyjnym to totalna porażka. Takie ladne byly klony iGO. Dlaczego nie poszli w klona iGo8. MioMap2008 porazka a spirit to juz totalna klapa. (mówie oczywiscie o szacie graficznej) brzydkie to strasznie i zadnych inforamcji nie przekazuje poddczas jazdy.Moze mapy i OK ale oprogramowanie i algorytmy ......... Sskoda gadac, a niby tak wszyscy chwala. Czy nie macie takiego samego odczucia, ze cos spartaczyli ?
  ~Navigator, 2010-05-05 16:39:58
 • avatar
  zgłoś
  Dla zainteresowanych polecam bardzo rzetelny i ciekawy test urządzenia:
  ~Gość, 2009-12-29 14:54:56
 • avatar
  zgłoś
  unikanie korków to chyba idzie z fal radiowych i to jest chyba funkcja, która nie jest dostępna w Polsce - jeśli się mylę niech ktoś mnie poprawi. Od siebie natomiast mogę dodać dwie rzeczy - pozytywna jest funkcja jazdy ekonomicznej - sprawdziłem i rzeczywiście się sprawdza, a druga rzecz to już nie związana bezpośrednio z oprogramowaniem natomiast z konstrukcją samego urządzenia i jest to ciekawe rozwiązanie - a mianowicie przycisk na obudowie, który kieruje nas do głównego menu. sensoryczny. bardzo wygodna rzecz w czasie jazdy.
  ~Miks, 2009-12-16 23:31:08
 • avatar
  zgłoś
  Zastanawia mnie jak sprawdza sie w praktyce opcja unikania korkow. Moze mial ktos juz z nia stycznosc?
  ~Panek, 2009-06-17 19:51:31
 • avatar
  zgłoś
  Mio, producent przenośnych urządzeń nawigacyjnych (PND), ogłosił swoją nową strategię produktową i technologiczną, prezentując najnowsze produkty z oprogramowaniem nawigacyjnym Mio Spirit. Zaprojektowano je w taki sposób, aby spełniały potrzeby użytkowników na każdym etapie podróży.
  auto motor i sport, 2009-06-15 14:48:56
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij