Mio mutlimedialne

Mio C725
Mio C725

Mio C725 zostało wyposażone w duży, czytelny, dotykowy 7-calowy ekran o rozdzielczości 800 na 480 punktów. Dzięki takiemu rozwiązaniu wyświetlane mapy, zdjęcia i filmy charakteryzują się wysoką jakością.

Do przeliczania obrazu, dekodowania filmów i dźwięku wykorzystywany jest szybki procesor firmy Samsung 2443 o częstotliwości 400 MHz. Mio C725 wyposażone jest w 20-kanałowy odbiornik sygnału GPS, co umożliwia śledzenie 20 satelitów i szybkie wyznaczanie pozycji.

Mapy i wszelkie dane przechowywane są w pamięci statycznej o pojemności 2 GB (ROM) i 64 MB pamięci dynamicznej (RAM). Do Mio C725 podłączyć można karty SD/MMC oraz pamięci przenośne pendrive do złącza USB.

Cechą szczególną nowej nawigacji jest bogaty zestaw złącz. Oprócz USB, zastosowano również mini-USB, wyjście 3,5 mm audio do podłączenia słuchawek, AV do podłączenia przenośnych odtwarzaczy takich, jak DVD, Digital TV, czy przenośnych dysków HDD.

Szczególnie przydatną funkcją jest nadajnik działający w pasmach FM, za pomocą którego przesyłany jest bezprzewodowo dźwięk do systemu audio w samochodzie. W ten sposób można w bardziej komfortowych warunkach słuchać muzyki lub dźwięków pochodzących z odtwarzanego filmu. Oczywiście zawsze można podłączyć do zestawu słuchawki lub słuchać muzyki za pomocą wbudowanych głośników stereo.

C725 obsługuje wszystkie popularne formaty plików multimedialnych. Po podłączeniu karty pamięci lub pamięci flash z zapisanymi zdjęciami, Mio może być używane jako ramka multimedialna. W ten sam sposób odtwarza się muzykę i wideo. System odtwarza m.in. pliki w standardach MP4, MOV, AVI, WMV, ASF i 3GPP.

Oprogramowanie nawigacyjne jest bardzo rozbudowane i obejmuje aplikację MioMap 2008, zawierające mapy 38 krajów europejskich. Oczywiście ma możliwość instalowania map innych krajów.

Źródło: Mio

REKLAMA