Mobilne myjnie parowe

Nienawidzisz stać w kolejce do myjni, cierpisz, gdy widzisz szczotki smagające lakier Twojego auta? Zamów myjnię do firmy.  

Myjnia parowa

Przyjeżdżasz do pracy brudnym autem, wracasz do domu czystym. W międzyczasie pod firmą zjawia się „mobilna myjnia” – przeszkolony specjalista ze sprzętem potrzebnym do legalnego umycia auta w dowolnym miejscu. Sprawdziliśmy taką myjnię na testowym aucie. Pracownik myjni podjechał pod firmę, wyjął z bagażnika sprzęt wielkości odkurzacza i zabrał się do pracy.  

Wykorzystując do mycia zamiast wody wydmuchiwaną pod wysokim ciśnieniem parę wodną, najpierw „spłukał” twarde zabrudzenia (jak np. piasek) z samochodu. Potem ponownie potraktował karoserię parą, której skroplone pozostałości zebrał ściereczką z mikrofibry. W pokonaniu zaschniętego błota, czy nagaru z klocków hamulcowych pomogła mokra para. Wystrzeliwana na auto pod ciśnieniem około 8–9 barów, nie dała zabrudzeniom żadnych szans.

Po umyciu karoseria została zabezpieczona woskiem, który dodał kolorowi blasku. Na podłożu zostało kilka wilgotnych plam – pod najbardziej zabrudzonymi elementami auta. Cała operacja była niegroźna dla lakieru, bezpieczna dla środowiska i niedroga – ceny mycia nadwozia z woskowaniem zaczynają się od 29 złotych.

Dlaczego to jest lepsze?
Mobilna myjnia parowa oszczędza Twój czas i jest bezpieczna dla lakieru, a wosk i środki konserwujące nakładane na karoserię chronią lakier i nadają nadwoziu długotrwały połysk. Nie można też zapominać o aspekcie ekologicznym – do umycia całego auta przy użyciu myjni parowej potrzeba jedynie 2 do 5 l wody (w zależności od wielkości i zabrudzenia pojazdu).

1. Para "mokra"
Potrzebna jest do pokonania uciążliwych zabrudzeń, jak zaschnięte błoto, czy przyklejone owady. Szybko rozpuszcza brud i usuwa go swoim ciśnieniem.

Myjnia parowa

2. Para "sucha"
Używana jest do mniej uciążliwych zabrudzeń, np. kurzu na pojeździe. Może być także wykorzystywana do mycia wnętrza auta – dotrze w zakamarki, z którymi nie poradzi sobie odkurzacz.

Myjnia parowa

3. Uciążliwe zabrudzenia – jak nagar z klocków hamulcowych – również można usunąć za pomocą pary pod odpowiednim ciśnieniem, choć czasami niezbędne może okazać się użycie miękkiej szczotki.

Myjnia parowa

Sieci mobilnych myjni parowych działają w wielu miastach na terenie Polski. Ich ofertę i cenniki usług znajdziesz m.in. na stronach:

www.ecomyjnia.pl
www.ecomyjnie.pl
www.mobilnemyjnie.pl
www.steamartmobile.pl

REKLAMA