Moov S605 – nowa nawigacja Mio

Nawigacja Mio Moov S605
Nawigacja Mio Moov S605

Mio Moov S605 jest udoskonaloną wersją Mio Moov S600. Podobnie jak swój poprzednik ma 5-calowy panoramiczny ekran dotykowy wyposażony w technologię Slide Touch, która umożliwia sprawne wybieranie kolejnych pozycji z menu. Na obudowie znajdują się dwa podświetlane na pomarańczowo przyciski Home Button i Zapisz, dzięki którym użytkownik w każdym momencie może szybko powrócić do menu głównego lub zapisać wybraną lokalizację w pamięci urządzenia.

Urządzenia Mio Moov S605 dają możliwość trójwymiarowego podglądu obiektów mijanych na trasie. Jest to szczególnie przydatne w przypadku podróży przez miasta, których nie znamy. Wizualizacje 3D pozwalają na szybsze zorientowanie się w okolicy, w której kierowca znalazł się w danym momencie.
Standardem najnowszych urządzeń Mio jest oprogramowanie nawigacyjne Mio Spirit II. W ramach niego znajduje się m.in. inteligentna i łatwa w obsłudze wyszukiwarka, która działa podobnie jak wyszukiwarki internetowe. Wystarczy wpisać słowo kluczowe albo kombinację słów, a urządzenie w ciągu kilku sekund wskaże na mapie poszukiwaną lokalizację.

Mio Moov S605 zawiera zbiór szczegółowych informacji o atrakcjach turystycznych, centrach handlowych i rozrywkowych, bazie gastronomicznej i hotelowej w dużych i popularnych miastach turystycznych w Europie. Użytkownicy mogą też dokupić kolejne przewodniki w e-shopie Mio.

Mio Moov S605 daje również możliwość wyznaczenia trasy przejazdu na podstawie zdjęć miejsc, w których użytkownik chce się znaleźć. Wystarczy, że doda do urządzenia geotagowane fotografie (czyli takie, które zawierają dodatkowo precyzyjne oznaczenie pozycji na mapie), a sprzęt wytyczy na ich podstawie trasę. Geaotagowane zdjęcia można znaleźć w Internecie (np. w serwisach Google czy Flickr, na stronie www.NavPix.net), albo wykonać samodzielnie aparatem z odpowiednią funkcją. Zdjęcia będą widoczne jako ikonki na mapie.

Nowy model Mio ma bardzo wygodną funkcję informowania o aktualnej sytuacji na europejskich drogach. Użytkownik może korzystać z systemu TMC (Traffic Message Channel), który pozwala na otrzymywanie w czasie rzeczywistym komunikatów o tym, co dzieje się na trasie. Informacje o tym są przesyłane drogą radiową z lokalnych nadajników bezpośrednio do nawigacji, co pozwala kierowcy na szybką reakcję i ominięcie wszelkiego rodzaju utrudnień.

Sugerowana cena detaliczna brutto Mio Moov S605 wynosi 699 zł.

REKLAMA
REKLAMA