Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
2.5

Mycie samochodu - błędy, które możesz popełniać

25% kierowców myje samochód dopiero, gdy zmusza ich do tego szczególna sytuacja, np. święta. Ale radzimy, rób to częściej niż raz w roku i nie popełniaj błędów!

Mycie samochodu

1. Mycie na ulicy

Nie myj auta na ulicy ani na własnej posesji, jeżeli nie masz specjalnej instalacji ściekowej, bo grozi za to mandat 500 zł. Skorzystaj z bezpiecznej myjni bezdotykowej – koszt około 1 zł za 45 sekund.  

Mycie samochodu

2. Myjnia automatyczna

Szczotki zostawiają na lakierze o 90% więcej rys niż myjnia bezdotykowa. Zużywają się po umyciu ok. 25 tys. aut, ale często nie są wymieniane; niewiele myjni ma szczotki z bezpiecznych mikrowłókien.  

Mycie samochodu

3. Wysokie ciśnienie

Woda w myjce ma ciśnienie do 140 barów, nie zbliżaj jej do auta bardziej niż na 25 cm, bo uszkodzisz emblematy i lakier. Usuwaj szybko ptasie odchody, bo już po 24 h ingerują w strukturę lakieru.  

Mycie samochodu

4. Nie myj gąbką

Nie myj gąbką, bo ukryty w niej piasek rysuje lakier i po trzech myciach będzie nadawał się do renowacji. Lepsza jest rękawica z mikrowłókien, które są 10 razy cieńsze od włosa i „wchłaniają” brud.  

Mycie samochodu

5. Ostra chemia domowa

Jeżeli zaschnięte owady potraktujesz domową chemią, na lakierze zostaną plamy i odpryski (kup dobry środek za ok. 20 zł) – lakierowanie uszkodzonego elementu kosztuje min. 500 zł.  

Mycie samochodu

6. Mycie felg gąbką

Koła z lekkich stopów myj rękawicą z mikrofibry, a nie gąbką, bo porysujesz delikatny lakier wodny – brud na felgach to w 98% opiłki żelaza z klocków hamulcowych. Renowacja kosztuje 250 zł za sztukę.  

Mycie samochodu

7. Pochopne mycie silnika

Silnika nie trzeba myć, ale jeżeli chcesz to zrobić, zleć pracę profesjonalistom (zapłacisz do 200 zł) – sam możesz zalać wodą komputer sterujący, którego wymiana kosztuje nawet kilka tysięcy zł.  

Mycie samochodu

8. Szybkie suszenie

Nie susz auta ściągaczką ani irchą – jedna drobinka piasku zrobi rysy głębokie na kilkadziesiąt mikronów. Ręcznik z mikrowłókien (od 350 g) jest lepszy – wchłania 7 razy więcej wody niż sam waży.  

Mycie samochodu

9. Nabłyszczanie dywaników

Nie nabłyszczaj gumowych dywaników, bo stopy będą Ci się ślizgać, ani deski rozdzielczej, bo oślepi Cię odbijające się od niej słońce – chwila nieuwagi (2 s) i auto bez kontroli przejedzie 50 m (90 km/h).  

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  faktycznie racja w tym, że używanie do mycia takiej domowej chemii to najgorszy z możliwych pomysłów, takie specjalne kosmetyki niczego nie poniszczą a i doczyszczą skuteczniej, z felgami właśnie trzeba uważać tak jak piszecie ja mam akurat roton do felg z k2 i krwawią aż miło a po wszystkim wyglądają jak nowe
  ~Marek, 2017-03-31 12:23:57
 • avatar
  zgłoś
  Można je przeczytać na forach dedykowanych. Arkady Isajew, lekarz - seksuolog: Dawno nie widziałem tak skutecznego narzędzia, które rozwiązać wiele problemów, a tym samym nie ma skutków ubocznych. O El Macho przypadkowo dowiedział się od swoich pacjentów, którzy przyszli do mnie skonsultować. I, podobnie jak wielu moich kolegów, był sceptyczny wobec takich leków. Przed tym przypadku. Czytałem lek. Nie zaszkodzi, ale czy dobre, pomyślałem. Zdecydowaliśmy się spróbować. Przez dwa tygodnie pacjent musiał podjąć, a następnie ponownie przyjść do mnie w recepcji. W wyznaczonym czasie wrócił, a człowiek nie wiedział. Według opowieści, zdałem sobie sprawę, że jego życie seksualne stopniowej poprawie, problemy ze zdrowiem zaczęły się wycofywać. On jest niczym El Macho, nie zaakceptować. Po tym incydencie, jakie wprowadzono lek w pewnych schematów, dzięki czemu stają się one o wiele bardziej skuteczne. Radzę moim kolegom też spojrzeć na tym obiekcie. Alexander Ptitsyn, menedżer, 45 lat: Nigdy nie narzekał na brak zainteresowania ze strony kobiet. Ale ostatnio nie było problemem nastąpił gwałtowny wytrysk. Pierwszy raz skopiowane go na zmęczenie i dołączone żadnego znaczenia. Ale wtedy sytuacja się pogorszyła - osłabiona samą erekcję. To miejsce, gdzie udałem się do lekarza. Doktor słuchał mnie, przepisać leczenie, zablokował wskazówki i mylić - zero. Z żalem wyznał znajomemu, a on powiedział, że wraz z wiekiem, a on miał takich problemów, ale z powodzeniem rozwiązany pomógł jeden sposób - mężczyźni spadnie El Macho. Nie mam nic do stracenia, ja w tym czasie wiele rzeczy próbował, więc postanowiłem również pić ten lek. Jednak musiałem zamówić El Macho Internecie. Dwa tygodnie - krótki okres czasu. Ale ku mojemu zaskoczeniu, efekt nastąpił dużo wcześniej. Wypiłem pełny kurs i znowu stał się w pełni komunikować się z kobietami. I teraz też przypisuje się chwałą Lovelace. Ale to już za dużo. Dziękuję przyjacielu, on właśnie uratował mnie, mówiąc o medycynie. To jest cała prawda o El-Macho, a on pomógł mi. Negatywne opinie na temat El Macho kłamać? Pomimo jego triumfalnym pochodzie, El Macho lek miał i otrzymują negatywną opinię od konsumentów, że jest to regularne rozwód. Jeśli odrzucić wszystkie przypadki kupują fałszerstwa i nadużywania narkotyków, które są główną częścią ujemny w stosunku do El Macho, pozostaje niewielki odsetek sceptyków. Twierdzą oni, że skład środków jest tak prosty, że po prostu nie może skutecznie poradzić sobie z takimi poważnymi problemami ze zdrowiem męskiej.
  ~Arthurkag, 2017-01-03 03:15:01
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij