Mycie=życie

Brud szkodzi lakierowi. Tymczasem z ankiety przeprowadzonej przez portal mojeauto.pl wynika, że co czwarty kierowca zbyt rzadko myje samochód.

Mycie=życie

Warstwa lakieru we współczesnych autach jest znacznie cieńsza i delikatniejsza niż to było 20-30 lat temu. Nowoczesne technologie sprawiają, że w fabryce na pomalowanie samochodu średniej wielkości zużywa się ok. 0,8 l lakieru.

Kiedyś było to nawet 5 razy więcej. Lakier pojazdu, który rzadko odwiedza myjnię staje się matowy i bardziej podatny na uszkodzenia. Brud, który nie jest usuwany regularnie, wchodzi w reakcję z lakierem i po kilku miesiącach takich zaniedbań pomóc autu może wyłącznie polerowanie (koszt około 250 zł).

Niestety taka operacja wiąże się z usunięciem wierzchniej warstwy lakieru bezbarwnego, dlatego procedurę tę można powtórzyć maksymalnie 5-6 razy. Później samochód nadaje się tylko do ponownego lakierowania.

Lakier dopieszczany jest najbardziej na myjniach ręcznych. Jeśli zależy Ci na czasie, możesz skorzystać z myjni automatycznej, ale najpierw opłukaj auto wodą pod ciśnieniem, żeby szczotki nie wtarły piasku w lakier.

Wbrew powszechnym opiniom myjnie bezdotykowe nie są idealne. Zamiast gąbki stosuje się tam agresywną chemię.

Jak często myjesz samochód?

Regularnie (raz na tydzień, dwa tygodnie)

34,9%

 

Kiedy uznam, że jest naprawdę brudny\

40,5%

 

Sporadycznie, gdy zmusza mnie do tego sytuacja

24,6%

REKLAMA