NAVIGON 7310 – wygodna nawigacja

Nawigacja NAVIGON 7310
Nawigacja NAVIGON 7310

Następca modelu 7210 został zaopatrzony w funkcję MyRoutes, która zmienia GPS w osobistego asystenta podróży. MyRoutes sprawia, że urządzenie dostosowuje się do indywidualnego stylu jazdy i w oparciu o przyzwyczajenia kierowcy, związane z najczęstszą prędkością poruszania się czy porą dnia, proponuje optymalną dla niego trasę. Kierowca może oprócz niej wybrać dodatkowe dwie trasy alternatywne. Możliwość wyboru ma również w sytuacji, gdy na trasie są korki: nowa funkcja TMC Routing podpowiada trasę objazdu, wraz z informacją o szacunkowym czasie dotarcia do celu oraz odległości. Kierowca może skorzystać z podpowiedzi albo kontynuować jazdę obraną trasą. Przy zbliżaniu się do celu podróży możemy skorzystać z zalet funkcji Clever Parking, która wyświetla nam położone w najbliższej okolicy parkingi, gdzie możemy zostawić samochód.

Funkcja POI-Click pozwala kierowcy na wybór określonego punktu na mapie, na przykład stacji serwisowej, restauracji czy atrakcji turystycznej, do którego następnie zostanie bezpośrednio pokierowany. Real Roadsign Pro w realistyczny sposób odwzorowuje najważniejsze znaki drogowe na danym odcinku, co ułatwia orientację w terenie i zwiększa bezpieczeństwo kierowcy, nie tylko podczas poruszania się po mieście.

 

NAVIGON 7310 realistycznie pokazuje zjazdy i trudne skrzyżowania autostrad - funkcja Rzeczywistego Wyglądu Skrzyżowań (Reality View Pro) umożliwia precyzyjne odwzorowanie odcinków tras, na których kierowca potrzebuje dokładnych wskazówek. Z kolei Curve Warner ostrzega kierowcę przed niebezpiecznymi zakrętami. Kolejną cechą zwiększającą bezpieczeństwo prowadzącego jest ulepszony Asystent Pasa Ruchu (Lane Assistant Pro), który z odpowiednim wyprzedzeniem wskazuje pas ruchu, jaki należy zająć na najbliższym skrzyżowaniu. W nowej wersji asystent sugeruje teraz trzy, a nie dwa jak poprzednio, kolejne manewry na drodze.

Funkcja MyReport pozwala każdemu kierowcy włączyć się w proces uaktualniania map. Jeśli kierowca zauważy zmianę nazwy ulicy, wprowadzenie nowego limitu prędkości albo drogi jednokierunkowej, może zapisać zmianę w pamięci urządzenia, a następnie przekazać ją poprzez internetową aplikację NAVIGON Fresh. Informacje sprawdzają następnie eksperci z firmy NAVTEQ, a jeśli zmiany się potwierdzą, są nanoszone na mapy.

Opisywane urządzenie kosztuje 1199 zł.

REKLAMA

zobacz galerię

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA