[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Na co zwracać uwagę przy kupnie wideorejstratora

Chcę kupić rejestrator samochodowy, na co zwrócić uwagę przy wyborze takiego sprzętu?  

GOCLEVER DVR HD PRO

Żeby kamera samochodowa nagrywała obraz wysokiej jakości, musi spełniać kilka warunków. Przede wszystkim powinna nagrywać szybko (min. 30 klatek na sekundę) i w wysokiej rozdzielczości (najlepiej 1080 pikseli). Ponieważ materiał wysokiej jakości potrzebuje dużo miejsca na dysku/karcie pamięci, dobrze, by był rejestrowany z wykorzystaniem kodeka H.264. Dzięki temu minuta nagrania może „ważyć” zaledwie ok. 100 mb. Ważne jest też pole widzenia obiektywu kamery, aby zawieszona na szybie rejestrowała jak najszerszy obraz – minimum to 120 stopni. Aby utrzymać wysoką jakość nagrania także przy kiepskiej pogodzie, warto wybrać rejestrator z jak najjaśniejszym obiektywem. Na rynku są dostępne rejestratory z obiektywami o jasności nawet F/1.6, dobrą jakość zapewnią już szkła z przysłoną F/2.8.

Z elementów drugorzędnych, ale też przydatnych, warto wymienić nośnik pamięci – łatwiej będzie zgrać dane z karty SD niż podłączając całe urządzenie do komputera. Dobrze, by rejestrator był wyposażony w czujnik wstrząsów, który automatycznie ochroni przed nadpisaniem nagrany materiał, jeśli wystąpi jakiś wstrząs, np. przy stłuczce albo kiedy auto wjedzie w dziurę w drodze. Żeby nagranie miało wysoką jakość także w nocy, można pokusić się o zakup urządzenia wyposażonego w diody emitujące podczerwień. Na przyzwoity rejestrator trzeba wydać ok. 300-400 zł. Najlepsze urządzenia kosztują ok. 700 zł.

REKLAMA

Kordian Dereń - specjalista techniki wideo

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA