[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Na co zwracać uwagę przy kupnie wideorejstratora

Chcę kupić rejestrator samochodowy, na co zwrócić uwagę przy wyborze takiego sprzętu?  

GOCLEVER DVR HD PRO

Żeby kamera samochodowa nagrywała obraz wysokiej jakości, musi spełniać kilka warunków. Przede wszystkim powinna nagrywać szybko (min. 30 klatek na sekundę) i w wysokiej rozdzielczości (najlepiej 1080 pikseli). Ponieważ materiał wysokiej jakości potrzebuje dużo miejsca na dysku/karcie pamięci, dobrze, by był rejestrowany z wykorzystaniem kodeka H.264. Dzięki temu minuta nagrania może „ważyć” zaledwie ok. 100 mb. Ważne jest też pole widzenia obiektywu kamery, aby zawieszona na szybie rejestrowała jak najszerszy obraz – minimum to 120 stopni. Aby utrzymać wysoką jakość nagrania także przy kiepskiej pogodzie, warto wybrać rejestrator z jak najjaśniejszym obiektywem. Na rynku są dostępne rejestratory z obiektywami o jasności nawet F/1.6, dobrą jakość zapewnią już szkła z przysłoną F/2.8.

Z elementów drugorzędnych, ale też przydatnych, warto wymienić nośnik pamięci – łatwiej będzie zgrać dane z karty SD niż podłączając całe urządzenie do komputera. Dobrze, by rejestrator był wyposażony w czujnik wstrząsów, który automatycznie ochroni przed nadpisaniem nagrany materiał, jeśli wystąpi jakiś wstrząs, np. przy stłuczce albo kiedy auto wjedzie w dziurę w drodze. Żeby nagranie miało wysoką jakość także w nocy, można pokusić się o zakup urządzenia wyposażonego w diody emitujące podczerwień. Na przyzwoity rejestrator trzeba wydać ok. 300-400 zł. Najlepsze urządzenia kosztują ok. 700 zł.

REKLAMA

Kordian Dereń - specjalista techniki wideo

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij