Nagar w silniku, czym jest i dlaczego warto się nim przejmować?

Posiadanie pojazdu nie jest łatwą kwestią, zwłaszcza z finansowego punktu widzenia. Decydując się na samochód trzeba myśleć o sporych kosztach, w tym o początkowym zakupie, paliwie, ubezpieczeniu i oczywiście naprawach. Chociaż wydatki te są zwykle akceptowane ze względu na konieczność, to jednak nadal są one znaczne, zwłaszcza dla budżetu przeciętnego kierowcy.

Texaco Lubricants materiały klienta

Niewłaściwe dbanie o swój pojazd może mieć szkodliwe konsekwencje finansowe. Na przykład, przypadkowe pozostawienie włączonych świateł po wyjściu z samochodu może spowodować rozładowanie akumulatora, co w efekcie może wymagać interwencji mechanika, a to z kolei może prowadzić do poniesienia znacznych kosztów. Wielu kierowcom może wydawać się, że wszelkie uszkodzenia samochodu są poza ich kontrolą. Jednak niekoniecznie jest to prawda. Wszystko zależy od tego w jaki sposób i przy użyciu jakich środków dbamy o nasz samochód.

Jednym z zagrożeń są nagary oraz osady, które mogą mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie silnika. Spowodowane przez kilka różnych reakcji, które zachodzą wewnątrz układu, osady mogą gromadzić się z czasem i wpływać na wydajność silnika lub nawet uniemożliwić jego prawidłową pracę.

Aby usunąć osady w silniku, potrzebny jest wysokiej jakości, zaufany środek do czyszczenia układu paliwowego. Produkty te są zaprojektowane w ten sposób, aby bezpiecznie usunąć osady i pomóc silnikowi ponownie funkcjonować w prawidłowej kondycji. Środek przeznaczony do czyszczenia układu paliwowego należy wlać do odpowiedniego zbiornika, co jest prostym zadaniem, które można wykonać samodzielnie, bez konieczności wizyty w warsztacie samochodowym.

Firma Texaco Lubricants rozumie działanie układów paliwowych i wie, jak utrzymać je w jak najlepszym stanie. Dlatego wykorzystaliśmy nasze ogromne doświadczenie w dziedzinie paliw i środków smarnych, aby stworzyć Techron, sprawdzoną gamę środków do czyszczenia układu paliwowego, łatwych w użyciu i pomagających usunąć osady z silnika bez powodowania szkód. Wysokiej jakości gama Techron została opracowana na podstawie zaufanej technologii, której wyniki zostały potwierdzone na całym świecie. W jej skład wchodzą Techron Concentrate Plus – kompletny środek do czyszczenia układu paliwowego oraz Techron D Concentrate – środek do czyszczenia układu paliwowego silników wysokoprężnych, które można stosować odpowiednio w silnikach benzynowych i wysokoprężnych.

Gama produktów Techron to rozwiązanie przeznaczone dla kierowców, którzy chcą, aby ich pojazdy pracowały z maksymalną wydajnością.

Dowiedz się więcej o produktach Techron tutaj: https://pl.texacolubricants.com/pl_pl/home/products/by_brand/techron.html?src-tab=produkty