Naprawa auta używanego. Nasze propozycje

Jeżeli kupujesz używane auto, zleć jego sprawdzenie specjalistom. Zobacz, gdzie można to zrobić, na ile dokładnie i jak dużo trzeba za taką usługę zapłacić.

Klucze w ręku

NAJTAŃSZY STACJA KONTROLI POJAZDÓW
Stacje kontroli pojazdów zajmują się głównie wykonywaniem przeglądów rejestracyjnych samochodów. Dysponują narzędziami, dzięki którym można sprawdzić stan zużycia elementów auta. W ramach tzw. ścieżki diagnostycznej weryfikuje się sprawność zawieszenia i układu kierowniczego, skuteczność działania hamulców, skład spalin (może on powiedzieć wiele o stanie silnika), szczelność silnika. Diagnosta jednak nie odczyta błędów z komputera, nie powie też nic o historii auta. To bardziej sprawdzian tego, czy samochód nadaje się do jazdy, niż odkrywanie jego historii. Zdecydowanie nie polecamy. KOSZT – OD 50 DO 99 ZŁOTYCH CZAS TRWANIA – OD 20 DO 30 MINUT

REKLAMA

DROŻSZY NIEZALEŻNY WARSZTAT – NORAUTO
Niezależny warsztat zwykle nie specjalizuje się w naprawach aut konkretnej marki. Sieciowy, np. Norauto, to gwarancja pewnego poziomu jakości i wyposażenia w narzędzia diagnostyczne. Zamiast oceny sprawności poszczególnych podzespołów, warsztat sprawdzi stopień ich zużycia, skontroluje geometrię podwozia, sprawdzi stan lakieru (miernikiem) oraz wykona podstawową diagnostykę komputerową. Kupiec używanego auta pozna też koszt usunięcia ewentualnych usterek.
KOSZT – OK. 169 ZŁOTYCH CZAS TRWANIA – OK. 1,5 GODZINY

NAJDROŻSZY SERWIS AUTORYZOWANY
Przegląd przedsprzedażny w ASO bywa najdroższy, ale jest najbardziej wnikliwy. Jeśli kupujemy droższe auto, warto wydać nawet 1200 zł, by sprawdzić nie tylko sprawność zawieszenia i hamulców, ale także stan silnika. ASO wyceni koszt ewentualnych napraw oraz części, które wymagają wymiany. Można też sprawdzić, czy auto było objęte akcjami serwisowymi ogłaszanymi przez producenta. Dodatkowym plusem jest wgląd w historię napraw samochodu (także tych za granicą, jeśli były robione w autoryzowanym serwisie).
KOSZT – OD 170 DO 1200 ZŁOTYCH CZAS TRWANIA – OD 1,5 DO 3 GODZIN

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA